Jautrītes Putniņas klavierkoncerts „Vecs vs. Jauns”

Pirmdien, 30.marta vakarā devāmies uz Jauno Rīgas teātri, lai apmeklētu slavenās klavierspēles meistares Jautrītes Putniņas koncertu. Apbrīnojama mūziķes meistarība, pirkstu veiklība un spēja nodot klausītājiem dažādās noskaņas.Neskatoties uz solīdo vecumu – 80 gadi – klavierspēles meistare lieliski patur prātā apjomīgus partitūras gabalus. Jāsaka, ja uzskats par to, ka mūzika var ārstēt ir patiess, tad tiešām izgāju zināmu atveseļošanās kursu.

Pirmdien, 30.marta vakarā devāmies uz Jauno Rīgas teātri, lai apmeklētu slavenās klavierspēles meistares Jautrītes Putniņas koncertu. Jāatzīst, ka neesmu aktīva akadēmiskās, klasiskās mūzikas koncertu sekotāja. Tāpēc šis koncerts bija priekš manis gan nejaušs atklājums, gan zināma veldze ikdienas steigā nogurušajam prātam un dvēselei.

Koncerta pirmajā daļā J.Putniņa atskaņoja G.F.Hendeļa skaņdarbus. Jāsaka, ja uzskats par to, ka mūzika var ārstēt ir patiess, tad tiešām izgāju zināmu atveseļošanās kursu. (Es vismaz tam ticu.) Apbrīnojama mūziķes meistarība, pirkstu veiklība un spēja nodot klausītājiem dažādās noskaņas. Neskatoties uz solīdo vecumu – 80 gadi – klavierspēles meistare lieliski patur prātā apjomīgus partitūras gabalus. Apskaužama atmiņa un virtuozitāte.

Otrā daļā uzstājās Uģis Krišjānis pie klavierēm un Kristaps Pētersons (kontrabass) ar pēdējā sacerēto mūzikas ciklu „Debesu Akustika”. Jaunais komponists (dz. 1982) ar mūzikas skaņu, dažādo nokrāsu, tembru un teksta palīdzību raksturoja debesu ķermeņus, zvaigznājus un visas divpadsmit horoskopa zīmes. Vecās paplukušās teātra mazās sienas pārvērtās par kosmisko telpu, kurā varēja vērot dažādas planētas, zvaigžņu dzimšanu, Piena ceļu ... Viss tas pārcēla klausītāju mazliet citā realitātē.

 

 

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Jūlija

Man tas liekas fantastiski un lieliski, ka cilvēki nāk uz koncertiem un pasākumiem! (good)
Es te cīnos ar vīrusiem un slimo vīriešu nīķiem (neciešami! (jealous)) un klusi sapņoju par kādu mūzikas sesiju... (listen) Tikai man vienai (sunglasses)Ko lasa citi?