Alises Mediņas gleznu izstāde „Andalūzijas saule”

No 30.marta līdz 30.aprīlim Spāņu kultūras centrā Seneca (Elizabetes ielā 18, 3.stāvā) būs skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde „Andalūzijas saule”. Apmeklētāji tiek aicināti skatīt mākslinieces acīm divas no skaistākajām Andalūzijas pilsētām – Granādu un Seviļju. Košas krāsas, izsmalcinātā Andalūzijas arhitektūra, noslēpumainie iekšpagalmi, karstasinīgas sievietes, zirgu pajūgi – to visu un vēl daudz ko citu māksliniece A.Mediņa ir centusies atspoguļot savās gleznās. Lielākā daļa gleznu ir tapušas autentiskā vidē Andalūzijā, iejūkot pūlī starp spāņiem, uzmanīgi vērojot apkārt notiekošo un tverot sajūtas.

No 30.marta līdz 30.aprīlim Spāņu kultūras centrā Seneca (Elizabetes ielā 18, 3.stāvā) būs skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde „Andalūzijas saule”. Apmeklētāji tiek aicināti skatīt mākslinieces acīm divas no skaistākajām Andalūzijas pilsētām – Granādu un Seviļju.

Košas krāsas, izsmalcinātā Andalūzijas arhitektūra, noslēpumainie iekšpagalmi, karstasinīgas sievietes, zirgu pajūgi – to visu un vēl daudz ko citu māksliniece A.Mediņa ir centusies atspoguļot savās gleznās. Lielākā daļa gleznu ir tapušas autentiskā vidē Andalūzijā, iejūkot pūlī starp spāņiem, uzmanīgi vērojot apkārt notiekošo un tverot sajūtas. Alise par savu glezniecības manieri saka: „Mani interesē dabā atrodamās gaismēnu spēles, dziļā dimensija, dažādās noskaņas un dabas mainīgums.”

A. Mediņa (1984) profesionālo izglītību aizsāka Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā, turpināja talantu attīstīt Latvijas Mākslas akadēmijā, Glezniecības nodaļā, 2010. gadā ieguva maģistra grādu mākslā. Paralēli studijām Latvijā māksliniece pilnveidojusi savas prasmes dažādos plenēros Latvijā, Spānijā un Portugālē. Māksliniece aktīvi piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās, kā arī regulāri iepazīstina skatītājus ar savu daiļradi, rīkojot personālizstādes.

Izstāde tiek organizēta „Spānijas kultūras dienu” ietvaros sadarbībā ar Spāņu kultūras centru Seneca un Spānijas vēstniecību Rīgā. Izstādes mērķis ir veicināt interesi par Spāniju un spāņu kultūru, dot iespēju sajust daļu šīs kultūras tepat Latvijā, kā arī skatīt Andalūziju mazliet citādā gaismā.

Ieeja izstādē ir bezmaksas. Sīkāka informācija par izstādes darba laikiem - www.seneca.lv

Zemāk fotogrāfijas no izstādes atklāšanas pasākuma 30.marta vakarā.

Dalies:
Novērtē: 4 (6)

komentāriKo lasa citi?