TautasSkaitisana.lv uzlauzts?

Atceroties nedienas ar NEO (Ilmāru Poikānu), kurš ne tik senā pagātnē, iespējams, sev nezinot pamanījās iegūt iespējams ļoti svarīgus datus no iespējams ne pavisam labi aizsargātas informācijas sistēmas (EDS laikam), cilvēkam gados vai ar IT nesaistītam cilvēkam varētu noskriet tirpas pār kauliem ieraugot šo.

Visupirms vēlējos pavēstīt, ka nekādas speciālās darbības, lai izdabūtu šos intuitīvos kļudu paziņojumus netika veiktas. Parasts cilvēks - Homo Sapiens (vai Homo Vulgaris?) ar ne-datorisko izglītību, pēc labākās sirdapziņas un izpratnes pilda anketu:

1. Iekāriens pirmajā jautājumā, kad mēģina ierakstīt cik cilvēku mājsaimniecībā ir prombūtnē. Loģiski būtu 0. A ne! Jāizvēlas no piedāvātiem atbilžu varientiem (kuri atrodas labajā pusē) un jāraksta 2.

2. Mājsaimniecībā dzīvojošo saraksts. Viss vienkārši un eleganti paskaidrots! Nu, kas vēl nav saprotams?!

3. Ierunājās "kāsis" (Casis). Šito toč nevarēja paredzēt, ka kāds mēģinās kautko ierakstīt.

Dalies:
Novērtē: 5 (15)

komentāri

x-is

Šitais ir labs (stupid)

Armands

Testēšana on the fly. Laikam kāds atklāja kādu problēmu sistēmā :DDD

M

Man šķiet, ka es ātrāk saprastu, ko viņi no manis grib, ja vienkārši parādītu sourci. Es arī jau pirmajā jautājumā izgāzos, mēģinot gan atstāt lauciņu tukšu, gan ierkastīt 0.

Lai atbildētu neviens, jāizvēlas 2. Intuitīvāk vairs nav kur.

skaitītājs

Vēl kautkāds prikols bija, ja mēģina aizpildīt par vairākām personām mājsaimniecībā. Tipa kura persona pēc kārtas mājsaimniecībā tā ir. Izrādījās, jāskatās pie tabiem augšā (cerams).

e

es vispār nesaprotu nah man pildīt un arī to nedarīšu

Ēriks

Nu, tautas skaitīšana ir tāpat, kā piedalīšanās vēlēšanās ir pilsoniskais pienākums un bla, bla, bla...
Īsi sakot, - tautas skaitīšana vajadzīga, lai bērni un mazbērni varētu lasīt mācību grāmatās kā ta nu tie senči te dzīvoja 2011. gadā (cook), otrām kārtām lai gudrie onkuļi (un tantes) varētu ieraudzīt tautu ja ne savām acīm, tad vismaz caur skaitļiem ;)
Tas, ka kāds izvēlēsies nesaskaitīties, visticamāk, nekādu skādi kopējai ainai neradīs. Bēdīgāk būtu, ja lielākā iedzīvotāju daļa \"uzliktu mīksto\", kā tas bija kautkādā valštelē (piemirsās kurā, varbūt Libānā?), kad valdība bija spiesta ieviest komendant stundu, lai vienas dienas laika visus saskaitītu.
Saskaitīja, iegūstot 100% statistiku! (bravo)

e

Ēriks, paldies par savu interpretāciju skaitīšanās vērtīgumā.

Diemžēl manā paziņu lokā tikai pāris cilvēki ir veikuši šo procedūru. Un, šauboties, ka mans paziņu loks ir vienīgie izņēmumi, rodas bažas vai tiešām nekādu skādi kopējai ainai tas neradīs.

Ēriks

Esam no tiem, kuri aizpildīja anketu internetā.
Palūkojoties uz jautājumiem, tā arī netapa skaidrs, kāds ir šīs tautas skaitīšanas mērķis, jo, manuprāt, nebija jautājumu, kas raksturotu dzīves kvalitāti un dzīves apstākļus. Tikai tādi vispārējie jautājumi, par izglītību, darba vietu un mājsaimniecības platību.
Faktiski pēc šādiem datiem varēs iegūt iedzīvotāju skaitu valstī un novados, dzīvokļa/mājas platību un izglītības līmeni. Var jau būt, ka valstī datubāzes ir tādā līmenī, ka pārējos datus var iegūt savādāk (computer)Ko lasa citi?