3.Eksotisko deju festivāls "Maģiskais paklājs"

Šogad jau trešo vasaru viesojāmies Madonā, kur kultūras nama telpās 31.jūlija pēcpusdienā norisinājās Eksotisko deju festivāls. Jāsaka, ar katru gadu pasākums kļūst organizētāks, daudzveidīgāks un arī apmeklētāks. Blakus tradicionālajām vēderdeju horeogrāfijām kā oriental, saidi, tribal bija skatāmi oriģināli gabali un dažādu stilu sakausējumi. Vairāki čigānu deju priekšnesumi un improvizācijas ar spāņu, marokāņu, brazīliešu, indiešu deju stiliem.

Šogad jau trešo vasaru viesojāmies Madonā, kur kultūras nama telpās 31.jūlija pēcpusdienā norisinājās Eksotisko deju festivāls. Paldies Sandrai no „Mantigras” par entuziasmu šādus pasākumus rīkot.

Jāsaka, ar katru gadu pasākums kļūst organizētāks, daudzveidīgāks un arī apmeklētāks. Blakus tradicionālajām vēderdeju horeogrāfijām kā oriental, saidi, tribal bija skatāmi oriģināli gabali un dažādu stilu sakausējumi. Vairāki čigānu deju priekšnesumi un improvizācijas ar spāņu, marokāņu, brazīliešu, indiešu deju stiliem.

Kopumā skatītāji varēja vērot 39 priekšnesumus, ar 63 dalībnieču piedalīšanos un ap 10 deju stilu izpildījumiem. Bija pārstāves arī no Igaunijas vēderdeju skolas. Izrādās vēderdejas Igaunijā ienākušas divreiz agrāk nekā Latvijā (pie mums apmēram tikai desmit gadus atpakaļ) un priekšnesums kustību un elementu izvēles ziņā zināmā mērā atšķīrās no pašmāju sniegumiem. Patika viņu deja ar vēdekļu lakatu kombinējumu, kas atstāja sirreālu iespaidu un nemitīgas vēja plūsmas ilūziju.

Labi atstrādātas un hipnotizējošas kustības Elīnas tribal dance, patiesi čūskas lokanība. Gribējās atzīmēt arī Santu, kuras kustības bija pilnas enerģijas un strāvoja patiesa dejas izjūta. Skatoties viņas priekšnesumu, nodomāju, ka tā dejo sieviete, kurai patīk savs ķermenis, apaļīgie gurni, vēderiņš, viss, super!

Daudz šova elementu, krāsainība, deju stilu un tērpu daudzveidība bija deju studijai „Malika” no Daugavpils. Interesanta bija studijas „Oriental Ladies” no Jelgavas horeogrāfija ar spoguļiem, kaut kas iepriekš neredzēts. Tērpi arī atbilstoši kā jūras vāravām. Visjaunākajai festivāla dalībniecei ir tikai 10 gadi, bet deja, kurā galvenās kustības tika izdejotas ar matiem, bija ļoti skatāma.

Modernās dejas iezīmes un rūpīgs darbs pie horeogrāfijas izstrādes bija dejotājām no studijas „Haidar” (Valmiera). Vadītāja Evija piedomājusi pie priekšnesuma mākslinieciskās puses. Ne profesionāļa acīm vērojot, radās priekšstats, ka ļoti labi sanāk grupu horeogrāfijas, tā sakot, komandas darbs.

Turklāt ar individuālo sniegumu un oriģinalitāti mūzikas un horeogrāfijas izvēlē izcēlās Dana jeb Melnā pērle. Viņa izpildīja pašas radīto deju Stinga mūzikas „Desert Rose” pavadījumā. Daudzo dejas gadu pieredzes profesionalitāte nenoliedzama, taču klāt vēl nākusi grācija no baleta nodarbībām un vēl vairāk attīstīts plastiskums modernās dejas studijās.

Ko nu daudz aprakstīt, deja un kustības ir jābauda pašu acīm. No pasākuma pārvedām mājās ne vienu vien simtu fotogrāfiju. Šeit dažas no tām, kas mūs uzrunāja.

Dalies:
Novērtē: 4 (9)

komentāri

Jūlija

Ļoti apbēdina fakts, ka ļoti daudzām dejotājām sejas ir pilnīgi nedzīvas, it kā izpilda piespiedu darbu (cry) Tāpēc, vislabāk patika bildes Nr. 22 un 63 - dzīvā gara un emociju dēļ! (good)

P.S. Melnai pērlei baigi piestāv sarkanie mati (smile)

Ēriks

Šoreiz patīkami pārsteidz 3 priekšnesumi:
- tribal meitene - Elīna;
- baltā tērpā (Santa?)
- Melnā pērle, jeb Danas solo sniegums.

Elīnu tiku redzējis arī iepriekšējos gados, savukārt par Danu varu teikt, ka - izaugsmes acīmredzama. Dejā parādījās gan nopietnība, kaisle un jūtas, gan baleta un horeogrāfiskie elementi. Un šī gada pērle manā skatījumā - derviši (tāda meditatīvā virpuļošana).

Jūlija

Nu Danai jau sen vajag solo koncertus rīkot (oho) Ko tik tā meitene neprot (bravo)

Kristine

Ļoti skaistas jums ir fotogrāfijas. Cik labi, ka uzrakstījāt par šo pasākumu :)
Es piedalījos koncertā, vai varat atsūtīt man to smuko fotogrāfiju?

danini

Paldies, Ērik! Nestāvēt uz vietas, tas man asinīs. Prieks, ka Tev patika un Tu novērtē pozitīvi manu darbu!(smile) Paldies par skaistajām fotogrāfijām!(smile)

danini

Jūlij, līdz tam arī nonāksim - solo koncertiem.(smile) Žēl, ka Tu vairs nedejo kopā ar mums.(worry)

Jūlija

Esmu graciozā kā taburete (confused) Nav ko smuku bildi bojāt (sunglasses)

Elīna

Sveiki! :) Vai ir iespējams dabūt bildes no fotogrāfa? :) Paldies!(see)

iinuu

Meitenes, atsūtiet savus e-pastus uz iinuu@iinuu.lv ar bilžu numuriņiem, tad es labprāt pārsūtīšu izvēlētās fotogrāfijas.

Mantigra

Man prieks, ka Jums patika pasākums! Uz tikšanos nākamgad!Ko lasa citi?