Eksotisko deju festivāls "Maģiskais paklājs"

Visnotaļ jauks pasākums notika š.g. 12.jūlijā Madonas kultūras namā. Deju studija „Mantigra”, sadarbībā ar Madonas pilsētas domi noorganizēja 1.Eksotiko deju festivālu.

Visnotaļ jauks pasākums notika š.g. 12.jūlijā Madonas kultūras namā. Deju studija „Mantigra”, sadarbībā ar Madonas pilsētas domi noorganizēja 1.Eksotiko deju festivālu.

Programma bija plaša , jo uz skatuves tika parādīta liela dienvidu un austrumu deju dažādība. Pasākumā piedalījās deju studijas no visas Latvijas: „Mantigra” (Madona, Lubāna), „Malika” (Daugavpils, Krāslava), „Inda” (Jēkabpils), „Alegria” (Rīga), „Horeo” (Rīga, Gulbene, Balvi, Smiltene), „Dana” (Madona), „Oriental ladies” (Jelgava), „Alfi Leila va Leila” (Madona), „Haidar” (Valmiera), „Raida” (Rīga) u.c.

Karstasinīgās Andalūzijas un čigānu dejas, kas varbūt īsti nebija pārstāvētas klasiskā izpratnē, bet gan ritmu sakausējums no spāņu flamenko, gypsy dance un vēderdeju elementi.

Studijas „Horeo” dejotājas ar talantīgo vadītāju Lienīti Lapsu priekšgalā skatītājiem atklāja plašu deju daudzveidību, sākot no Andalūzijas deju ritmiem, beidzot ar vijīgajām vēderdejām. Par studiju un vēdredeju pozitīvo ietekmi uz sievietes veselību -http://www.bellydance.lv/ra/?rid=30&mid=86&o=1&id=9

Plašs vēderdeju klāsts gan ēģiptiešu, gan arābu mūzikas ritmu pavadījumā.

Īpatnējs vēderdeju paveids, kas radies Amerikā – tribal dance. Melnās, gotiskā stilā ieturētās dejotājas, kas atgādina no zemes dzīlēm, purviem ārā nākošos mošķus. Lokanas kā čūskas vijās savdabīgas mūzikas pavadījumā. Lieliska dejas tehnika, bet ne grama emociju. Vispazīstamākā pasaulē šī stila izpildītāja Rachel Brice.

Latviešu publikai maz pazīstamas, bet interesi un uzmanību piesaistošas indiešu dejas. Ar tām iepazīstināja studijas „Alegrija” dejotājas. Vairāk par nodarbībām un pašu deju filozofiju var lasīt - http://www.alegria.lv/indiesu.php

Paldies organizatorei par jauko sestdienu un iespēju vērot eksotiskās dejas! Krāšņums un deju daudzveidība pārsteidza un sajūsmināja. Arī pasākuma vadītāji nebija uz mutes krituši. Nelielajās pauzēs starp dejām organizēja bērnu zīmējumu konkursu, arī konkursus pieaugušajiem kā „Fatimas nešana”, „Šeiha savaldzināšana ar dejas palīdzību” u.c. No atrakcijām man personīgi protams patika „Fatimas nešana”, jo es tiku Fatimas lomā, kuru uz skatuves no galvas līdz kājām ierullēja raibā segā un tad man šeihs skriešus stiepa mani pār plecu apkārt zālei. Par to vēl pienācās dāvaniņa no sponsoriem tieši Fatimai, jo viņai jau bija galvenās piepūles konkursā jāpieliek. :)

Pasākums šķita mazliet par garu no 13:00 līdz gandrīz 19:00, jo, lai cik jaukas uzstāšanās nomainīja viena otru, skatītāju rindas ap 17:00 sāka manāmi sarukt. Pēdējām dejotājām, kas bija no Valmieras, pēc ilgās gaidīšanas jau bija vērojams zināms nogurums un arī nebija nekāda lielā gandarījuma dejot tikai pirmajai palikušajai skatītāju zāles auditorijas rindai.

Dalies:
Novērtē: 5 (10)

komentāri

Samira

Paldies Mantigras meitenēm par ieguldīto darbu tik liela pasākuma rīkošanā!No pieredzes zinu,cik laika un nervu tas prasa.Nākamgad noteikti izdosies vēl labāk!

Inga

pasākums bija jauks, diemžēl pamanījos paņemt līdzi tantuku, kam ātri apnika, un biju spiesta braukt prom ap trijiem... biju nedaudz vīlusies, ka rīkotāji pasākumu no brīvdabas pārcēla uz telpām, domāju, ka ārā būtu vairāk skatītāju... ceru, ka saņemšos un iesaistīšos grupā, kas nākamgad uzstāsies- meitenes bija iedvesmojošas, malači!

Jūlija

Danaki ruuulzzz!!!

danaki

Paldies Inu par klātbūšanu un rakstu! Tev, Jūlija, par uzmundrinājumu! Pasākums bija jauks, kaut pārlieku ilgs. :)

Foxy

Citāts: "Lieliska dejas tehnika, bet ne grama emociju."
Hm... Ar lielistku tehniku nevar pilnībā glābt emociju trūkumu. Cerams, ka arī Latvijā Tribal stils spēs attīstīties līdz pietiekami augstam līmenim.

Jauks pasākums! Varbūt neaudz par garu, bet krāšņs un gana daudzveidīgs!!Ko lasa citi?