Vēderdejas

Deja gan kā fiziska aktivitāte, gan kā stājas, līdzsvara un kustību attīstītāja, gan kā ķermeņa brīvības, atslābuma, ārēja un iekšēja miera radītāja. Dana (libāņu valodā „melnā pērle”) ar vēderdejām nodarbojas vairāk nekā 5 gadus. Pastāvīgi papildina zināšanas pie deju skolotājiem Ēģiptē, Grieķijā un tepat Latvijā, Rīgā. Tāpat savas zināšanas ēģiptiešu un arābu deju horeogrāfijās un prasmes parādīt dejā savu sievišķīgo valdzinājumu Dana māca, nodod citām.

Atrast laiku atrauties no ikdienas darbiem, steigas, datora un pievērsties kustībām! Dažiem tā būtu sportošana trenažieru zālē, citiem ik vakara skrējiens pa tuvāko parku, bet varbūt – deja. Deja gan kā fiziska aktivitāte, gan kā stājas, līdzsvara un kustību attīstītāja, gan kā ķermeņa brīvības, atslābuma, ārēja un iekšēja miera radītāja.

Vēderdejas Latvijā it īpaši kļuvušas populāras pēdējo desmit gadu laikā. Daudzas sievietes tās izvēlējušās, lai sevi, savu ķermeni turētu formā. It īpaši šīs dejas saista tās, kurām apnikušas monotonās atkārtojušās kustības vingrošanas zālē. Vēderdejas nav pāru dejas. Tas ir vēl viens aspekts, lai sieviete jebkurā vecumā, jebkuras profesijas, viena vai precējusies (visas zinām, cik vīrieši kūtri apmeklēt deju nodarbības), neskatoties uz sava auguma proporcijām, varētu nepiespiesti atdoties dejai, attīstīt savu ķermeni.

Deju skolotāja Dana atzīst, vēderdejas līdz ar pareizo vēdera, gurnu muskuļu attīstīšanu, palīdz atraisīties sievišķībai. Tas it īpaši svarīgi mūsdienu skarbajā un emancipētajā pasaulē, kad daudzas sievietes uzņēmušās vadošās lomas, gādā par ģimenes finansiālo labklājību, steidz paveikt smagus fiziskus darbus u.tml. Sievietei jābūt sievišķīgai gan dusmās, gan priekos, gan bēdās. Necensties risināt problēmas vīriešu paņēmieniem, bet saglabāt sievietes viltību, intuīciju un apķērību.

Dana (libāņu valodā „melnā pērle”) ar vēderdejām nodarbojas vairāk nekā 5 gadus. Pastāvīgi papildina zināšanas pie deju skolotājiem Ēģiptē, Grieķijā un tepat Latvijā, Rīgā. Tāpat savas zināšanas ēģiptiešu un arābu deju horeogrāfijās un prasmes parādīt dejā savu sievišķīgo valdzinājumu Dana māca, nodod citām.  Ja ir interese par vēderdejām, var droši rakstīt – danaki@one.lv

 

Dalies:
Novērtē: 4 (10)

komentāri

Jūlija

Piesakos!
Un man lūdzu arī tādu tērpu, kā 1.bildē ;)

Laura

Esmu jau iemīlējusies mājaslapā http://elmirashow.lv/blog/ :)

Iweta

Sveiki man ir ļoti liela vēlēšanās mācīties vēderdejas,bet nezinu kur māca. pati dzīviju Rīga. varētu kād ieteikt nedārgas apmācības?
rakstiet lūdzu uz e- pastu: sorry.me@inbox.lv(good) ;)

indi

Visu cieņu tām sievietēm kas dejo vēderdejas, laikam man to tikai apbrīnot! :)

Bet es dejoju jau pus gadu Indiešu dejas - Bharatanatyam! Dejas man palīdz fiziski labāk justies, ir lielāks miers un līdzsvars gan dejās, gan ārpus dejām. Stiprina un harmonizē visu ķermeni! :)

sisis

Jaukas nodarbības pie Anetes Ķuzes,ļoti patika ,tagad arī tuvāk mājām jaunajā klubiņā Blaumaņa ielā 8.www.sportaklubskl.lv (good)

sisis

Jaukas nodarbības pie Anetes Ķuzes,ļoti patika ,tagad arī tuvāk mājām jaunajā klubiņā Blaumaņa ielā 8.www.sportaklubskl.lv (good)

arabesque_lv

Viss vederdejam - www.fotki.lv/arabesque_lv

arabesque.lv

Belly Dance un austruma stila aksessuari www.arabesque.lv (drizuma) vai www.arabesque.ee

Rubita

cik ilgā laikā aptuveni var iemācīties vēderdejas, ja mācās vienu reizi nedēļā??

Dana Langenfelda

Pašu vienkāršāko pamatkustību apguvei, kuras varēsiet iesaistīt vieglā dejas horeogrāfijā, būtu nepieciešams apmēram gads. Lai kustības pilnīgotu, lai tās viegli Jūsu ķermenis spētu izdejot un Jūs varētu dejā ielikt savas emocijas, protams, ir jāstrādā regulāri vairākus gadus. Kad biju meistarklasē pie slavenās dejotājas Sorajas, viņa par savām izsmalcinātajām kustībām ar vēderu un šimmiem sacīja - nu jā, kādu gadu vajadzēja to trenēt.:) Vēderdejās ir tik daudz smalku, pirmajā brīdi acīm netveramu elementu kopumu, kas it kā izskatās viegli izpildāmi, bet patiesībā ir daudzu gadu darbs.Ko lasa citi?