National Geographic fotoizstāde t/c Domina

„Daba ienāk tirdzniecības centrā”, šādi varētu raksturot žurnāla „National Geographic” fotoizstādi tirdzniecības centrā „Domina”. Apskatāma Stīva Makkarija „Afgāņu meitene”, zināms valdzinājums bija klātienē apskatīt arī Džima Brandenburga 1986. gadā uzņemto „Baltā vilka lēciens”.

„Daba ienāk tirdzniecības centrā”, šādi varētu raksturot žurnāla „National Geographic” fotoizstādi „NG Icons” tirdzniecības centrā „Domina”. Pavisam izstādē, kura iemitinājusies Dominas gaitenī, apskatāmas  50 izcilākās fotogrāfijas. Apskatāma arī Stīva Makkarija (Steve McCurry) 1984. gadā uzņemtā „Afgāņu meitene”. Man personīgi, zināms valdzinājums bija klātienē apskatīt Džima Brandenburga (Jim Brandenburg) 1986. gadā uzņemto „Baltā vilka lēciens (White Wolf Leaping)”.

Ilustrācija no christies.com

Jāatzīmē, ka National Geographic fotogrāfijas īpašas ar to, ka liela daļa ir uzņemtas izmantojot filmiņu fotoaparātu un ļoti bieži neizmantojot teleobjektīvus, nemaz nerunājot par retušēšanu un Adobe Photoshop efektiem, kuri vispār netiek pieļauti. Apskatāmas gan pasaulslavenas ziņu foto aģentūras” Magnum Photo” fotogrāfijas, gan arī mazāk zināmu fotogrāfu darbi.

Izstādē nemanījās latviešu izcelsmes fotogrāfu darbus, kā arī ar Latviju vai ar tās tuvāko apkārtni saistītos sižetus. Daudzas fotogrāfijas uzņemtas Somālijā, Afganistānā un citās dienvidu vai austrumu valstīs, kurās fotogrāfijās redzamā gan fauna, gan flora spēj pārsteigt ziemeļniecisko skatītāju  ar savu mežonīgumu un neparastumu, tanī pat laikā - košumu un krāsu bagātību. Lai arī izstādīto darbu bija salīdzinoši daudz, nespēju saskatīt izkārtojuma sistemātiskumu. Fotogrāfijas papildinātas ar visai lakonisku aprakstu, kurā norādīts vien autors un darba nosaukums. Informācija par izstādītiem darbiem, autoriem un gadu nav atrodama arī žurnāla National Geographics Latvija mājas lapā.

Izstāde apskatāma līdz 10. martam!

Žurnāls „National Geographics” latviešu valodā tiek izdots kopš 2012. gada 26. septembra, Lietuvā – kopš 2009. gada, bet Igaunijā – kopš 2011. gada.

Papildināts 04.03.2013.

No 4.-18. martam TK Spice apskatāma izstāde "Mana pārsteidzošā Latvija", kurā piedalās 26 no konkursā iesniegtajiem darbiem. Laipni aicinām!

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāriKo lasa citi?