„Mana pārsteidzošā Latvija” fotoizstāde t/c Spice

National Geographic izskatās šogad makten sasparojies un uzrīkojis nu jau otru izstrādi ar latviešu fotogrāfu darbiem „Mana pārsteidzošā Latvija”. Kopumā no plašā jēdziena „daba” autori izvēlējās savās fotogrāfijās attēlot vien floru, ar retiem izņēmumiem, kuros sižeta dominējošais objekts bija vai nu cilvēks, vai dzīvnieks.

National Geographic izskatās šogad makten sasparojies un, lai arī TV kanāla personā, uzrīkojis nu jau otru izstrādi ar latviešu fotogrāfu darbiem. Izstāde „Mana pārsteidzošā Latvija” apskatāma t/c Spice (Lielirbes ielā) no 4. līdz 18. martam.

Izstāde tapusi kā turpinājums pirms kāda laika izsludinātam konkursam ar tādu pašu tēmu, kurā varēja iesūtīt savus darbus jebkurš interesents. Tiesa gan, dodoties aplūkot klātienē, šis fakts bija visai mulsinošs. Lai vai kā, labākos darbus atlasīja žūrija (kuras sastāvs tiek glabāts dziļā slepenībā), un arī nomināciju pirmajai vietai izvēlēs žūrija, jebkurš sevi uzskatošs „eksperts” var piedalīties vērtēšanā Facebook lapā.

Kopumā izstādīti 26 darbi, A2 formātā.  Arī šoreiz izstādes kuratori nav parūpējušies par izstādes uz jel kādiem loģikas principiem balstītu izkārtojumu, ņemot vērā vienojošo tematiku, šoreiz tas nebija traucēklis. Tiesa gan, ja būtu jāizvēlas viens labākais darbs, tad „pārslēgšanās” starp dažāda fotogrāfijas žanriem būtu apgrūtinoša. Izskatās arī fotogrāfi piegājuši lietai no emocionālā rakursa un lielākoties savus darbus izvēlējās balstoties uz noskaņām un emocijām, kas jāteic, ņemot vērā vietu, kur norit šī izstāde (tirdzniecības centrs!), ir liels pluss un ieguvums.

Grūti spriest, cik darbi tika iesniegti un atbilda tēmai un tehniskiem kritērijiem, bet vienlaicīgi izstādīti fiziskajā formātā ir vien 26. Facebook lapā vērtēšanai izlikti 43. Iespējams ekspozīcija mainās, par to ziņu gan nav.

Kopumā no plašā jēdziena „daba” autori izvēlējās savās fotogrāfijās attēlot vien floru, ar retiem izņēmumiem, kuros sižeta dominējošais objekts bija vai nu cilvēks, vai dzīvnieks. Staigājot pa izkārtotām fotogrāfiju rindām, ik pa laikam pieķēru sevi  pētot  apkārtējā interjerā izmantotās fotogrāfijas, kas jāteic, kā skatītājam no malas un salīdzinoši maz zinošam no mākslas un fotogrāfijas, šķita visnotaļ savādi, un iespējams liecināja par vāju fotogrāfijas momentu darbos. Lielākoties darbos varēja vērot tehniski kvalitatīvu otrā un trešā plāna attēlojumu; ļoti retos darbos varēja manīt izteiktu priekšplāna sižetu un stafāžu. National Geographic augstās raudzes foto darbu iespaidā, neatstāja vēlme arī šajās fotogrāfijās ieraudzīt momentu, taču lielākoties darbos dominēja noskaņa.  Daži darbi tomēr krita ārā no kopējā krāsu raibumu ar tajos redzamu izteiktu motīvu, momentu, sižetu, simetriju vai citiem aci piesaistošiem aspektiem:

Aldis Kursītis – „Vēl stāvam”

 

Žanna Žaka – „Jāņu nakts maģija”

 

Aina Koravaičuka – „Latviešu ziema laukos”

 

Ilva Rimicāne – „Ābele Zemgales laukos”

Fotogrāfiju ilustrācijas no National Geographic Latvija Facebook lapas - http://www.facebook.com/NatGeoLatvija

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Austris

Visu cieņu kritikai,daudziem Jūsu viedokļiem var piekrist, bet droši vien, ja Jūs mazliet iepazītos ar konkursa noteikumiem un publiski pieejamo informāciju, tad droši vien Jūsu rakstā nebūtu dažu muķīgu apgalvojumu. Proti, darbi izstādē nonāca pēc skatītāju balsojuma,nevis žūrijas vērtējuma, žūrijas sastāvs ir zināms un Facebook var to atrast, bez tam pašlaik balsošanai un vērtēšanai ir nodotas bildes uz 43 lapām katrā pa 16......

Ēriks

Tād nolikumā minētā "kompetentā žūrija" ir jebkruš Facebook lietotājs? :)
Nolikums - http://www.eazycontest.com/instant/1443/tos/.

Austris

Žūrija noteiks to, kas saņems galveno balvu. Protams, ka tās sastāvs tika paziņots reizē ar info par izstādi. Bet Facebook lietotāji noteica tos, kuri būs izstādē. Tā kā nav jābrīnās, ka dažs labs dīvains darbs tur ir nokļuvis, bet kāds patiešām izstādes cienīgs palicis aiz borta...
Manuprāt, lielākā daļa labāko darbu tomēr ir izstādē, laikam jau parasta publika "sajūtu" līmenī arī spēj izsijāt labākos.....Ko lasa citi?