Idejas mājas dekorēšanai Lieldienās

Vēl tikai dažas dienas un Lielā diena jeb pavasara saulgrieži būs klāt. Esmu pārliecināta, ka svētku sajūtu var radīt ne tikai gaidāmās brīvās dienas, kuras iespējams pavadīt ģimenes vai tuvu cilvēku lokā, bet arī apkārtējās vides sapošana, tā sakot, pakārtošana svētkiem. Šeit dažas idejas, kā varētu izdekorēt māju.

Vēl tikai dažas dienas un Lielā diena jeb pavasara saulgrieži būs klāt. Esmu pārliecināta, ka svētku sajūtu var radīt ne tikai gaidāmās brīvās dienas, kuras iespējams pavadīt ģimenes vai tuvu cilvēku lokā, bet arī apkārtējās vides sapošana, tā sakot, pakārtošana svētkiem. Šeit dažas idejas, kā varētu izdekorēt māju.


Protams, galvenie atribūti ir olas (gan dabīgas, gan krāsotas visneiedomājamākos toņos un rakstos), sulīgi zaļa tikko izdīgusi zālīte, zaķi, narcises vai tulpes, zari ar vai bez izdīgušām lapiņām, dažādas krāsainas lentītes akcentam, vienkāršs caurspīdīgs vai vintage trauks uzskaitīto detaļu izvietošanai, sakomponēšanai. Galvenais jāatceras, ka pavasaris ir dabas atmodas laiks, tāpēc krāsām jābūt spilgtām, gaišām, dzīvespriecīgām vai pat mazliet naivām un bērnišķīgām. Dzīves un dzīvības svinēšana, uzvara pār drūmo pelēcību, tāpēc, jo spilgtāk, jo labāk.


Lieldienu koks.

Nepieciešams: koka vai krūma zari (var būt viegli uzplaukuši, arī pūpolzari), izpūstas un dzīvespriecīgi izkrāsotas olu čaumalas, kurām cauri izvērtas un piestiprinātas šauras krāsainas lentītes, trauks (parasta vāze vai puķupods ar diedzētu zāli). Ja netīk pašam noņemties ar dekoratīvo olu darināšanu, tagad veikalos pa lēto var nopirkt veselus olu komplektus dažādās krāsu gammās un no dažādiem materiāliem. Tad tikai atliek sakarināt zaros un Lieldienu dekors gatavs. Jāsaka, tas ierastākais dekors mūsu mājās, jo nav laikietilpīgs - pagatavojams dažās minūtēs, turklāt zaru sarūpēšana ir labs iemesls pastaigai kādā saulaini pavasarīgā dienā nedēļas nogalē.

 

Dzīvība vāzē.

Pirmie pavasara ziedi – tulpes vai narcises – saules gaismas dzeltenā krāsā. Ziedus vislabāk ievietot vienkrāsainā un vienkāršā stikla traukā, jo vāzes krāšņumam nav jānomāc ziedu vienreizība. Stikla trauku var piepildīt ar pelēcīgiem oļiem vai daudzkrāsainiem sīkiem akmentiņiem.

 

Taču pirmos trauslos pavasara ziediņus īsos kātiņos var ievietot arī vienkāršās baltās olas čaumalās, kas kalpos par savdabīgām vāzītēm. Olas čaumalu vāzītes var būt ne tikai skaists dekors, bet arī praktiski trauciņi, piemēram, svaigiem, tikko saaugušiem garšaugiem, kas novietoti uz virtuves palodzes, vai lieldieniskām svecēm.

 


Zaķu silueti.

Lieldienās garauši var būt arī zilā, rozā, violetā un jebkādā citā krāsā. Zaķu siluetus var izgriezt papīra virtenēs, dekorēt salvetes, zīmēt vai līmēt uz dāvanu vai saldumu iepakojumiem.

 

Atradu tīmeklī interesantu salvetes locījumu (skat. zemāk attēlā), kas atgādina baltu zaķēnu.

 

Lieldienu zaķa ligzda.

To var savīt no lokanajiem pūpolzariem. Starp tiem iepīt sienu (dabīgu vai mākslīgas krāsotas šķiedras). Ligzdā bērni Lieldienu rītā atradīs krāsotās olas un dažādus saldumus.

 

Tā kā neviens nav savām acīm nav redzējis Lieldienu zaķi un tā ligzdu, tad tai var būt daudz un dažādu variāciju. Piemēram, diedzētas zāles paklājs, kas rotāts ar krāsotām olām vai dzelteniem narcišu ziediem. Šāda ligzda var stāvēt uz galda vidus goda vietā.

 

Izmantoti attēli no http://www.marthastewart.com

Dalies:
Novērtē: 5 (91)

komentāri

Jūlija

Burvīgi! Es par Lieldienu koku - dikti patika! (kiss)

iinuu

Jā, tas ir feins, un galvenais viegli un ātri pagatavojams. Pāris gadus atpakaļ, šķiet Tiimari, esmu iepirkusi krāsotas koka mini oliņas spilgti dzeltenā, oranžā un salātzaļā krāsā, tagad lieti noder karināšanai zaros.

Ēriks

Nu tā salvete - ūber ales!

Muks

Malacis, paldies par interesantām idejām! (bravo)

nora

labi ko var vel veleties briniscigi man patik laba ideja(computer)

jaaaaa

Kā tās salvetes izveidot..?

iinuu

Salvetes zaķa locīšanas pamācību skat. šeit - http://www.iinuu.lv/?id=489 ;)

sanita

NAU SMUKI SPIKOT NO ANGLU MAKAS LAPAM UN TEIKT KA TAS IR TAVAS IDEJAS

gerda

Cik noprotu, te apkopotas idejas no zēmāk minētā avota, nevis lapas autores darinājumi. Tādam apkopojumam manuprāt nav ne vainas. Turklāt nekur nav norādīts "manas idejas" vai "mani darinājumi". Piekrītu, zaķim nav ne vainas! Es izmēģināšu ;)

Jūlija

Sanitai laikam ar redzi pašvaki, ja raksta beigās, zem bildēm, nevar izlasīt pietiekoši lielā drukā ievietoto attēlu avota nosaukumu...Ko lasa citi?