Mājas stils: virtuve

Vieta, kur namamātes pavada daudz laika cienasta pagatavošanai – tāda tradicionālā virtuves sūtība. Jāatzīst, ka es neesmu no zvērinātām mājsaimniecēm, kuras pamatpostulāts būtu 3K - Kinder, Küche, Kirche. Gatavoju, kad uznāk iedvesma. Jebkurā gadījumā virtuvei ideālā gadījumā būtu jābūt aprīkotai ar visām iespējamām palīgierīcēm, kas atvieglotu un paātrinātu pagatavošanas procesu.

Vieta, kur namamātes pavada daudz laika cienasta pagatavošanai – tāda tradicionālā virtuves sūtība. Jāatzīst, ka es neesmu no zvērinātām mājsaimniecēm, kuras pamatpostulāts būtu 3K - Kinder, Küche, Kirche. Gatavoju, kad uznāk iedvesma un lai ēdiens nebūtu tikai garšas kārpiņu lutināšana, bet arī vizuālais baudījums, t.i., servēju uz lieliem krāsainās keramikas šķīvjiem ar zaļumiem un krāsainiem dārzeņiem, piemēram, dzeltenu, sarkanu papriku.

Jebkurā gadījumā virtuvei ideālā gadījumā būtu jābūt aprīkotai ar visām iespējamām palīgierīcēm, kas atvieglotu un paātrinātu pagatavošanas procesu – liels, ietilpīgs ledusskapis, cepeškrāsns, mikroviļņu krāsns, kafijas aparāts, virtuves kombains, blenderis, dzirnaviņas utt.

 

Tā kā virtuves remonts stāv nākotnes darbu sarakstā, der smelties iedvesmu dažādos mākslinieku piedāvātos interjeros - http://www.livingetc.com/ . Protams, atkal jārēķinās ar samērā mazu platību un tās ekonomiju ik uz soļa. Pieblīvētība neder.

 

Ideālā gadījumā virtuvei blakus varētu atrasties ēdamistaba, kas nebūtu atdalīta ar īpašām sienām, bet par gaisa tīrību no tvaikiem un nevēlamām smakām pasargātu tvaiku savācējs, laba ventilācija.

 

Pārskatot dizainus, joprojām pie sirds tuvāks country stils, kur neatņemams elements dabīgais koks, porcelāna vai keramikas trauki (noteikti ne plastmasas), zaļumu buntītes, koka karotes un koka piparu dzirnaviņas. Tajā visā iebūvētās labas virtuves tehnikas metāliskais spīdums.

 

Svarīga gaisma. Mums ir paveicies, ka virtuve atrodas rītu pusē, kur pavasarī un vasarā rīta kafiju var baudīt kopā ar saules stariem. Kaut gan feng-šui mācībā ieteic virtuvi izvietot ziemeļu pusē.

 

Tradicionāli virtuves elementi – zaļumi uz palodzes, augļi vai dārzeņi grozā, pulkstenis pie sienas, radio vai mini televizora ekrāniņš, kafijas smarža, masīvs koka dēlītis, nažu komplekts, garšvielu stūrītis.

 

Virtuve ne tikai vieta ēdiena pagatavošanai vai tā baudīšanai, bet arī pačalošanai ar draudzeni.

 

Dalies:
Novērtē: 4 (8)

komentāri

gerda

Gatavot man patīk, izdomāt jaunas receptes un vecās labās arī (cook) un ja vēl tādā virtuvē kā šiis, mmmm

Jūlija

Esmu tikusi vaļā no vairākiem tehniskiem virtuves risinājumiem, kuri pēc 2.izmantošanas reizes kalpo kā putekļu savācēji: elektriskais nazis, elektriskais bundžu atvērējs utt.Ko lasa citi?