Baltā māja

Baltā krāsa lieliski saskaņojas ar citām krāsām, tā ir labs citu krāsu pamats un uz tās citas krāsas un arī formas var labi izcelties. Baltā pieprasa plašumu. Tā pati sevī ietver plašumu, spēj padarīt griestus vizuāli augstākus un istabas sienas platākas.

Es noteikti zinu, ja man vēlreiz būtu no jauna jāiekārto dzīvoklis, es par pamatu ņemtu baltās mājas jeb mājokļa konceptu. Kaut vai tāpēc, ka baltā krāsa lieliski saskaņojas ar citām krāsām, tā ir labs citu krāsu pamats un uz tās citas krāsas un arī formas var labi izcelties. Baltā ir neitrāla krāsa, tā nekonkurē ar citām, tāpēc to var apvienot gan ar siltām, gan ar aukstām krāsām.

 
  
Foto: homedesigncorp.com & concordgreen.blogspot.com

Agrāk man tā šķita garlaicīga un pat nedzīva. Tā ir saistīta ar absolūto, ar visa sākumu un galu. Ne velti baltā ietver visu citu krāsu pilnu spektru. Balto krāsu izmanto kristību, kāzu, bēru rituālos. Visos cilvēka dzīves godos. Tāpēc tā vienmēr šķiet par daudz svinīga, tāla un sargājama no pieskārieniem, traipiem un saburzījumiem.

Foto: decorology.blogspot.com

Īstenībā baltā krāsa nevar būt nedz auksta, nedz silta. Taču ziemas dienu pelēcīgums, kas atspoguļojas baltā sniegā, nepatīk. Balto telpu var padarīt siltu gan saules gaisma, gan dzelteni ziedi vāzē, gan oranžīgie,  brūnie vai dabīga koka toņi detaļās.

 
  
Foto: thedesignfairy.com & cococozy.com

Baltā pieprasa plašumu. Tā pati sevī ietver plašumu, spēj padarīt griestus vizuāli augstākus un istabas sienas platākas.

   
    
Foto: aprilandmaystudio.blogspot.com

Vai baltā var būt moderna? Tas, laikam, ir tāpat kā pajautāt, vai klasika var būt mūsdienīga? Un tomēr, šķiet baltā ienes telpā zināmu vintage gaisotni un pieprasa dekorus, linu audumu, raupjus pārsegus, mēbeles ar vecinājuma efektu un  dabīgu materiālus.

   
    
Foto: hkliving.nl & underenvind.blogspot.com & SewFineFabric

Bet, viennozīmīgi, izsmalcinātība, skaidras formas un svarīgums detaļās.

 
  
Foto: apartmenttherapy.com & chibamboo.com
 

Dalies:
Novērtē: 4 (5)

komentāri

Jūlija

Nu, nezinu... Kaut kādas tās bildes ir tādas sterilas, nedzīvas...

Ēriks

Tīras formas, kas nenogurdina. Akcents uz interjera priekšmetiem, pie kuriem būtu ļoti jāpiedomā, jo bez spēcīga interjera telpa izskatītos pēc ... trakonama palātas :) Nu jā, un telpas plašums.

Jūlija

Man uzreiz gribas ņemt bundžas ar krāsām :DKo lasa citi?