10 veidi, kā gūt iedvesmu

Nu jau veselu nedēļu nav radusies ne kripatiņas iedvesmas neko uzrakstīt blogam, tikai vajadzīgie teksti darbam. Šorīt pamodos ar zināmu īgnumu, - kur pazudusi iedvesma? Skatos pa logu - viss jau sazaļojis, bet debesis apmākušās, pēkšņi līdz ar lietus lāsēm no debesīm sāk krist lielām pārslām sniegs. Lielisks fons tam, lai ielīstu atpakaļ gultā, pārvilktu segu pār galvu un neko nepasāktu.

Nē, tā nevar būt, ka nepastāv paņēmieni, kā sevi atkal nolikt uz strīpas. Iedzēru kafiju, pašķirstīju "Kapitālu", ierakstīju postu Facebook-ā, paskatījos atkal pa logu, nekas nav mainījies, taču atnāca doma, ka iedvesmu var gūt daudz un dažādos veidos un no dažādiem avotiem. Lūk, dažas idejas.

Iedvesma no dabas

1. Doties pastaigā dabā, nerēķinoties ar laiku. Respektīvi neskatīties ik pa brīdim pulkstenī vai viedtālrunī. Vakar bija īstā diena šādai pastaigai gar jūru, bet šodien (vēlreiz uzmetu skatu pa logu) - nu nē.

2. Pievērst uzmanību sīkām detaļām - gliemežvākiem zem kājām, debesu zilgmei un vismaz piecām zilās krāsas nokrāsām, tikko uzplaukušiem koši salātzaļiem pumpuriem. Vakar jūras malā pacēlu oli, kas izrādījās noapaļots koka gabals, bet tik nopulēts, ka ne atšķirt. Bēšīgi, kafijas ar pienu toņi - tieši tādi, kādos vēlētos iekārtot jauno mājokli.

3. Praktizēties dziļā elpošanā un ieklausīties dabas skaņās. Tas ir lielisks vingrinājums tieši pavasarī priežu mežā. Putnu vīterošana, vēja šalkoņa.

4. Skatīties dabas fotogrāfijas vai National Geographic ar vēl neizceļotām vietām pasaulē - nepārredzams tuksnesis, jūras klajums, smailās kalnu virsotnes, miglas pildītas ielejas un aizas, stindzinoši aukstas kalnu upes un sīki strautiņi.

Iedvesma no tīmekļa

5. Skatīties TEDx ierakstus ar iedvesmojošiem un harizmātiskiem runātājiem.

6. Dzīvoties pa Pinterest , veidojot attēlu kolekcijas pa tēmām, krāsām, sajūtām. Pētīt citu lietotāju izveidotās iedvesmas kolāžas jeb mood board-us.

7. Atrast oriģinālus DIY darinājumus, kurus var uzmeistarot paša rokām, izmantojot ierastos materiālus.

Iedvesma no cilvēkiem

8. Apmeklēt kādu pieredzes vai diskusiju vakaru, iemācīties kaut ko jaunu. Ceturtdien vakarpusē biju Kouču kluba pasākumā (pirmo reizi). Grupiņās spēlējām Dixit kārtis, veidojām metaforas, dalījāmies ar asociācijām. Pabūt pilnīgi tev svešu cilvēku vidū, bet dalīties ar ļoti personiskām izjūtām - jauna pieredze, par kuru derētu uzrakstīt.

9. Iesaistīties tuvākās apkaimes sakārtošanā, apkārtējās vides sakopšanā, piemēram, Lielajā Talkā.

10. Piedalīties tik mūsdienās populāros kļuvušajos tīklošanas pasākumos - kontaktu rītos, zibkontaktos, biznesa brokastīs. Iepazīties ar jauniem cilvēkiem, viņu pārstāvētiem biznesiem, skatījumu uz lietām. Iespējams arī apmainīties ar kontaktiem un nodibināt ciešākas attiecības.

Ik pa laikam svētīgi uzdot sev jautājumu - kad tu pēdējo reizi esi kaut ko esi darījis pirmo reizi savā mūžā? Sen, ļoti sen? Nu tad šo situāciju jālabo tieši šodien, tagad! Vienmēr grūtāk spert pirmo soli, iesākt kaut ko, pagrūst sevi, izstumdīt no sastinguma stāvokļa, it īpaši ja apkārtējā vide nemotivē.

Droši papildini manu sarakstu, ja Tev ir vēl kādas idejas, kā rast iedvesmu!

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?