Jarmarka 2014

Izmetuši pāris lokus un mazliet pacilājuši dažu labu topošā mākslinieka darbu, devāmies prom, jo diemžēl nekas īsti neuzrunāja. Diezgan daudz komerciāli pieprasīto kaķīšu, zirgu, Venēcijas skatu. Prātojām, varbūt labākie un „sulīgākie” darbi atraduši savus saimniekus gadatirdziņa pašās pirmajās dienās?

Kaut arī šis pasākums – studentu darbu izstāde, gadatirgus un labdarības akcija ЯRMARKA – norisinās katru decembri jau kopš 2003.gada, līdz mums šis pasākums nonāca jeb, pareizāk sakot, mēs līdz šim pasākumam nonācām tikai šogad.

Kad pēcpusdienā ierādāmies, Latvijas Mākslas akadēmijas zāle otrajā stāvā bija apmeklētāju pilna. Tātad interese liela. Daudzi aizgūtnēm šķirstīja un cilāja mazā formāta gleznas un zīmējumus, kas bija gan ierāmēti, gan vienkārši sakrauti ķīpās vai izvietoti dažāda lieluma kastēs. Uz sienām izvietotie, labi apgaismotie un pārredzamie darbus, šķiet, tika uztverti vairāk tieši kā izstādes komponentes.

Bez gleznām, grafikām un zīmējumiem (no 38 EUR līdz 600EUR), te bija iespējams iegādāties arī dažādas rotas, kas cenas ziņā bija pārākas (sākot no 18EUR uz augšu) par mājražotāju tirdziņos sastopamajiem auskariem, kaklarotām un brošām. Par pirkumiem varēja norēķināties tikai "skaidrā", telpas centrā novietotā kasē. Taču karšu īpašnieki varēja neraizēties, ja nebija paķērusies līdzi vajadzīgā summiņa, pirmajā stāvā bija pieejams Citadeles bankomāts skaidrās naudiņas izņemšanai.

Izmetuši pāris lokus un mazliet pacilājuši dažu labu topošā mākslinieka darbu, devāmies prom, jo diemžēl nekas īsti neuzrunāja. Eh, nedz kalnu, nedz pingvīnu, nedz Rīgas apkaimju skatu, nedz arī kādas pārsteidzošas tehnikas … Diezgan daudz komerciāli pieprasīto kaķīšu, zirgu, Venēcijas skatu. Prātojām, varbūt labākie un „sulīgākie” darbi atraduši savus saimniekus gadatirdziņa pašās pirmajās dienās?

Šogad vēl var paspēt ЯRMARKU apmeklēt rītdien, 30.decembrī līdz plkst. 20:00.

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

MOG

Kopumā interesanti :)Ko lasa citi?