Fenotipoloģija – ko par tevi var pastāstīt tavs deguns

Šo trešdien apmeklēju gana gardu degustāciju, bet ne vīna vai ēdiena. Tā bija semināra degustācija jeb iepazīšanās ar lektoru un viņa piedāvāto tēmu auditorijai. Degustācija notika apmācību uzņēmuma Sapņu Osta telpās tepat Rīgas centrā.

Lektoru Marku Lučinu pazinu no LTRK semināra par spēcīgās domāšanas tehniku. Šoreiz stāsts bija par citu tehniku -  cilvēka rakstura un viņa pasaules uztveres noteikšana pēc viņa izskata (deguna, ausīm, zoda u.tml.). Stāstītājs sauso tehniku pamatoja ar uzskatāmiem piemēriem par to, kā var darba pieņemt nepareizo darbinieku vai apprecēt nepareizo cilvēku, ja ignorē savus un viņa tīri vizuālos un fiziskos dotumus. Tā kā lektors nav uz mutes kritis, harizmātisks runātājs, tad tikšanās pagāja atbrīvotā, jautrā noskaņā. 

Stāstījums sākās ar līdzību – suņi, to dotumi, atbilstošā uzvedība, beidzās ar daudzajiem lūgumiem no zāles un fotogrāfiju rādīšanu viedtālruņos, lai Marks pēc attēla noraksturo vīru vai sievu, dēlu vai meitu, iecerēto vai mīļāko. Pēdējās aktivitātes laikā es jau slīdēju ārā no zāles, taču pirms tam noklausījos pusotras stundas garu aizraujošu stāstījumi par deguniem, un, nu, jau otro dienu pēc kārtas neviļus pētu klientu, kandidātu, darbinieku, draugu degunus. 

Kam būtu jāpievērš uzmanību iepazīstoties ar cilvēku? 

1) fizioloģijai; 

2) psihozioloģijai; 

3) raksturam; 

4) kompensējošiem psiholoģiskiem mehānismiem. 

Garš deguns 

Gariem un īsiem deguniem ir gaisa un smaržas caurlaidības ātrums atšķirīgs, līdz ar to atšķiras apkārtējās vides un cilvēku uztvere. Garo degunu īpašnieki parasti runā lēnāk un plūstošāk. Viņiem vairāk nepieciešami stāsti, kas balstīti uz sajūtām. Tipiski garu degunu īpašnieki aktieri, vīnziņi. 

Garo degunu īpašniekus nedrīkst steidzināt, jāpielāgojas viņu tempam. Sievietei ar garu degunu var dāvināt vienu rozi garā kātā ar izsmalcinātu banti vai smalku lentīti. Viņa novērtēs smalko restorānu stilu ēdiena servēšanā – mazdrusciņ pašā šķīvja viducī un visas sastāvdaļas atsevišķi. 

Īss deguns 

Īso degunu īpašniekus parasti kaitina garas un “ūdeņainas” runas. Viņiem visu vajag ātri, īsi un kodolīgi, tieši pierē. Īso degunu cilvēki runā ātri, enerģiski, viņiem ir plaši aptveroši žesti. Ne vienmēr uzvedas taktiski, jo ātra, nepārdomāta un tieša reakcija ir viņu uzvedības norma. 

Īso degunu pircējus nevar ieinteresēt plaši stāstījumi, kā jūs jutīsieties, ka iegādāsieties šo vai citu preci. Viņiem vajag specifikācijas, skaitļus, % no satura, cenu, viss. Sievietei ar īsu degunu jādāvina milzīgi ziedu pušķi, lai tik tikko  var rokā noturēt, to viņa novērtēs. Arī ēdienā drīzāk izvēlēsies lielas un sātīgas porcijas, nevis skaisti izvietotus “piņģerotus” uz šķīvja. 

Apaļš degungals

Tāpat uzmanība pievēršama degungaliem. Apaļš degungals  - cilvēks redz kopsakarības, kopainu, bet ir paviršs pret detaļām. Labi galvenie grāmatveži, vadītāji, Ziemassvētku vecīši. 

Spics degungals

Spica degungala īpašnieki tendēti uz detaļām, sīkumiem, neredz kopainu. Labi zobārsti, kontu grāmatveži, informācijas ievadītāji datu bāzē, autoservisa mehāniķi. 

 

Tā kā tā bija tikai degustācija, tad pašās apmācībās plānots ķidāt un analizēt citas sejas un ķermeņa daļas un proporcijas. Ja kādu tas uzrunāja, tad var interesēties Sapņu Ostā. ;)

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?