RIMI turpina maldināt pircējus

Droši vien esat manījuši akcijas preces, kuras vai nu ir lielākā cenā nekā akcijas zīmē norādīts, vai pie kases izrādās, ka sistēmā jaunā cena nav ievadīta. Tad nu šoreiz RIMI savā radošumā spēris nākamo soli, proti, norādot akcijas cenu nevis par vienību, bet par vienības daļu!

Pirms neilga laika jau rakstījām [1] par nedienām ar RIMI stāvvietām. Proti, tika ieviesta sistēma, kad, apstājoties RIMI stāvvietā, jāpaņem taloniņš un jānovieto aiz vējstikla redzamā vietā. Taču viss izrādījās ne tuvu tik vienkārši. Ar šo taloniņu jūs faktiski noslēdzat līgumu (EuroPark izpratnē), bet, lai noslēgtu līgumu un izvairītos no negaidītiem pārsteigumiem, ir jāiepazīstas ar noteikumiem un to jādara katru (!) reizi, jo gan stāvvietas noteikumi, gan līguma nosacījumi mēdz mainīties. Par laimi, palikuši vēl daži RIMI veikali, kuros šī atraktīvā sistēma ar civiltiesisko vienošanos nav ieviesta.

Kāds cits pārsteigums sagaidīja vēloties iegādāties noskatītās čībiņas [2], kuras kā izrādījās tomēr maksā par 30% vairāk, nekā norādīts akcijas zīmē. Fakts tika laicīgi pamanīts un nepatīkams pārdzīvojums izpalika.

Kronis visam tika piedzīvots 2011. gada 29. oktobrī Viestura ielas RIMI (tas kas ceļā uz Vecmīlgrāvi). Šoreiz RIMI vadība pircēju muļķošanai piegājusi radošāk. Vispirms ieskatieties zemāk redzamajā attēlā un, bez rūpīgas iedziļināšanās, miniet, cik maksās degustācijai piedāvātais produkts? 2.39 Ls?

Nebūt ne! 4.69Ls! Par ko liecina letē uzliktā nākamā (jācer, pēdājā) akcijas zīme.

Triks, kā izrādījās tanī, ka pirmās akcijas cena norādīta nevis par kilogramu, bet par 0.510 Kg :)

Uz aizrādījumu, ka cenas pirmajā akcijas zīmē ievērojami atšķiras no zemāk redzamās, jaunā pārdevēja manāmi samulsa un devās pēc padoma pie gados vecākas (un acīmredzot pieredzējušākas), kurai pēc vārda kabatā nebija jāmeklē. Tā arī guvām izskaidrojumu.

Pie kases, pirms norēķināties, rūpīgi jo rūpīgi izpētījām čeku, vai tik gadījumā gala cena nebūs vēl cita (nu jau trešā). Tomēr nebija.

Nobeigumā vēlējos vēlreiz un vēlreiz aicināt pircējus, dodoties uz RIMI ļoti rūpīgi izpētīt it visu, ko vēlaties iegādāties, bet vēl labāk doties uz citu veikalu, kur pret pircēju izturas cilvēcīgāk, piemēram, Sky.

 

[1] http://www.iinuu.lv/lv/dziveszinai/gadas-ari-ta/rimi-klienta-karte-un-8-ls-sods
[2] http://www.iinuu.lv/lv/dziveszinai/gadas-ari-ta/suligas-rimi-cibinas-par-divdomigu-cenu

Dalies:
Novērtē: 3 (8)
Skatīts: 1891

komentāri

Rolka

Nu kaut kas traks. Es vienmēr skatos tikai uz cenu par 1 Kg. Tad viņi atraduši iespēju arī tur mani apmānīt??? Esmu vienmēr teicis un atkārtošos atkal: Veikalu ķēdes ir jālikvidē, kā komerciju un konkurenci kropļojošu pasākumu. Bet mūsu valdība, taču nedarbojas tautas interesēs, vai ne???

deni2s

Cik zinu RIMI vienmēr sveramajām precēm ir cena virsū gan par kilogramu, gan par konkrēto gabalu. Ļoti ērti, ka nav jārēķina, cik izmaksās paņemtais 247 gramīgs gaļas gabaliņš par 4,69 Ls kilogramā. Nevajag pārspīlēt un meklēt sazvērestības tur, kur viņu nav.

Ēriks

Tas būtu saprotams, ja piedāvātā prece būtu safasēta vai gabalos, bet tā bija sverama. No pirmās akcijas zīmes varētu secināt, ka 1. akcijas cena ir tāda, kāda norādīta, 2. akcija ir spēkā tikai līdz 0.510kg.
Par apzinātu rīcību liek domāt arī fakts, ka rimi nekad nekļūdās par labu pircējam...

versatile

1. zīmē skaisti norādīta cena par kilogramu - 4.69...

x-is

Un kāpēc cenu lieliem burtiem nevarēja norādīt par 1kg kā tas ir otrajā attēlā?

Ēriks

Ja reiz cena par kg tik labi nolasījās, ko ta pārdevēja uz aizrādījumu par cenu atšķirību samulsa?

gāts

tāpēc ka pārdevēja samulsa par dumo jautājumu,nevis cenu atšķirību (kuras nemaz ka fakta nav).
ir cilvēki, kam nesanāk...

gāts

tāpēc ka pārdevēja samulsa par dumo jautājumu,nevis cenu atšķirību (kuras nemaz ka fakta nav).
ir cilvēki, kam nesanāk...

Ēriks

Nu, ka nav ta nav :-) Galu galā vēl ir citi veikali, kur nav jāstāv stundu pie akcija zīmes rūpīgi pētot, kur te varētu būt kāds zemūdens akmens.
P.S. pārdevēja apskatījās uz zemāko cenu un devās pie citas pārdevējasbar jautājumu - kāpēc šeit cena zemāka. Tā savukār pat nepaskatoties pateica kur ir triks.

etwetwet

Tikai stulbi cilvēki iedomājas, ka kūpināta gaļa maksā zem 4 latiem kilogramā.

Ēriks

Es ar tā padomāju, ka tikai stulbs cilvēks gaļu kurai pēc 2 dienām beidzas derīguma termiņš pārdod virs(!) 4Ls. :)

edza

Sveramai gaļai nemaz lielāku termiņu parasti neliek, jo ja turpini turēt maisiņā paliek gluma. Nav jau kā mājās žāvētā. :)

vitālijs

Autors ir loks laikam. Uz abām cenu zīmē, gan aukšā gan apakšā ir vienāda cena kilogramā. Lielais 2.39 ir par nopirko gaļas gabalu, tā raksta arī ja es nopērku. Bet mazajiem rakstīta cena par kg, un tur arī 4.69. Jābeidz pīpēt kaprons un jālasa rūpīgāk, tapēc jaua rī Latvijā obligāti jāskolojas 12 gadus....

vitālijs

ā jā. 1. naķene ir pēc pirkuma nevis akcijas zīme. tā ir vnk no iepakojuma ko iedod, kad iefasē vēlamo daudzumu! Tapēc jau Letiņi ir nonākuši krīzē, jo nejēdz izlasīt savus kreditēšanas līgumus... un tad zvanās uz tautas balsi, bez tabu un tēlo kaut kādus tur cietējus kgan paši vispirms ka lohi paraksta un pēc tam tikai sāk lasīt un dod speciaļistiem...

Rihards

Raksta autors maz ir iedomājies, ka to degustācijas gaļu vajadzēs arī grāmatvedībai norakstīt, dažreiz cilvēki tiešām ir stulbi. Otrkārt tā nav cenuzīme!!!

Ēriks

Grūti spriest par komentētāju izglītības līmeni, bet, Vitālijs, Latvijā obligātā ir pamatskolas izglītība nevis vidējā, Rihard, rakstā nekur nav minētas vārds "cenu zīme" bet gan "akcijas zīme" ko likums par grāmatvedību nereglamentē un tai ir informatīvs raksturs.
Bet, pēc būtības. Izejot cauri RIMI var sastapt desmitiem akcijas zīmes, kurās cena norādīta vai nu par vienību vai kilogramu un viena akcijas zīme, kur cena norādīta par 0.510Kg. Mani kā patērētāju neinteresē kā komersants norakstīs degustācija materiālus (nez kāpēc nedz Sky, nedz Prisma neko līdzīgu neesmu manījis).

Ēriks

P.S. 3 metrus iepriekš bija jogurtu degustācija, kur nezkāpēc tomēr atradās iespēja norādīt vienības cenu.

bzz

Autora FAIL. Lai dzīvo konspirācijas teorijas. Cik neattīstītam jābūt, lai skatītos tikai uz nedaudz lielāka izmēra cipariņiem "2.39" un automātiski pieņemtu, ka tā ir cena par kilogramu? Ja skaidri redzams, ka tā ir cenu zīme konkrētam preces daudzumam? Kas turklāt ir norādīts rindiņu augstāk, kopā ar cenu kilogramā? Nujā, bet tie cipariņi ir tik mazi, un smadzenes sāp, ja daudz domā..

Ēriks

No kopējā apmeklējuma 1% komentāros raksta ka šāda čakarēšana ir ok, tikpat daudz (1%) nošārēja vai retvītoja šo ziņu, kas liek domāt, ka nav ok. Pārējiem 99% nav bijusi vēlme kautkā komentēt.

No kā nākas secināt, ka daļai diskusijas dalībnieku:
- ir ok, tikt apčakarētam vai apčakarēt citus;
- neskaidri vai nesaprotami formulēt pakalpojumu vai preci;
- principa pēc ja rakstā minēts balts, pārliecināt ka tas ir melns;
- ir gatavi stundām ilgi pētīt visādus uzrakstus;
- iepērkas vienos un tajos pašos veikalos un savus paradumus nav mainījuši gadiem;
- ir ļoti izglītoti, daudz lasa un ir dabas dots maksimālais IQ :)

Starp citu, pēc DDB pētījuma, ideālais (vidējais) latvietis ir neatkarīgs un mazliet muļķis ;)

Ēriks

Ak, jā esmu par 76% vidējais latvietis... tikai mazāk alkatīgs ;)
http://www.db.lv/videjaislatvietis

punkyface

Arī augšējā bildē ir cena par kilogrammu un summa Ls par 0.510 kg! Nesaprotu, kur ir problēma :) Vienkārši paņem no plaukta sveramu, safasētu produkciju un degustē uz nebēdu. Neved jau līdzi sapakotu speciāli pa 1kg :)

bzz

>No kā nākas secināt, ka daļai diskusijas dalībnieku:
> - ir ok, tikt apčakarētam vai apčakarēt citus;

Visur saskatīt apčakarēšanu - vismaz pirmais solis uz šo: http://en.wikipedia.org/wiki/Paranoia. Reizēm cigārs ir tikai cigārs.

> - neskaidri vai nesaprotami formulēt pakalpojumu vai preci;

Konkrētajā piemērā manuprāt viss ir pat ļoti skaidri formulēts: produkts "šķiņķis zemnieka kūpināts", daudzums 510 grami, cena 4.69 Ls/kg, kopējā summa (tur pat diezgan lieliem burtiem uzrakstīts - "summa", nevis "cena") par šo produkta daudzumu - 2.39 Ls.

> - principa pēc ja rakstā minēts balts, pārliecināt ka tas ir melns;

Tātad autoram pretēja viedokļa paušana komentāros ir nepieņemams princips? Vai nepieņemama (iespējams, pat domās nepieļaujama) ir pretēja viedokļa eksistence?

> - ir gatavi stundām ilgi pētīt visādus uzrakstus;

Interesants secinājums. Diemžēl nepamatots faktos. Vai tiešām autoram 3 rakstītu skaitļu izpēte aizņem "stundas"?
Ir cilvēki, kas mēdz parakstīt dokumentus, tos neizlasot. Ir cilvēki, kas nelasa "smalko druku". Bet tādi nav visi, un tai nevajadzētu būt normai.

> - iepērkas vienos un tajos pašos veikalos un savus paradumus nav mainījuši gadiem;

Atkal interesants secinājums, interesanti, no kādiem faktiem izzīsts.
Es personīgi iepērkos gan IKI, gan Maximā, gan Rimi, gan Prizmā, ir gadījies iepirkties arī Sky un pat Centrāltirgū. Bet tieši lielveikalos, manuprāt, ir vismazākā iespējamība saskarties ar čakarēšanu. Ibo standarti un regulācijas. Un ne pārdevēja, ne kasiere nav personīgi ieinteresēta nevienu "čakarēt", nepareizi norādot cenu. Protams, gadās kļūdas, nekļūdās tikai tas, kas nedara. Bet uztvert nesaprastu cenas zīmi kā čakarēšanu.. Atliek izteikt līdzjūtību autoram, viņam acīmredzot dzīve nav viega. Visi čakarē.

> - ir ļoti izglītoti, daudz lasa un ir dabas dots maksimālais IQ :)

Paldies, tiešām nesūdzos :)

No autora izdarītajiem secinājumiem nākas secināt, ka autoram patīk nodarboties ar demagoģiju, bet ļoti nepatīk atzīt savas kļūdas, tā vietā vienmēr tiks atrasts kāds cits vainīgais. Problēmas uzņemties pašam atbildību par savu rīcību un tās sekām? Ļaujiet minēt, - autors ir reliģiozs cilvēks?

Ēriks

bzz, savukārt pieņemt pāridarītāja uzskatus un to atbalstīt saucas Stokholmas sindroms ;)
punkyface, tā nebija safasētā prece, bet gan sveramā, ko varēja izdarīt tikai pārdevēja.
P.S. bzz būs sarakstījis pēdējā gada garāko komentāru šinī vietnē :)

punkyface

Grāmatvedībai bija sasvērts, lai pēkšņi nebūtu apēsti nereģistrēti krājumi :) Uz aci piesvieda - "šodien norīsim šitik", i nosvēra un iedeva izsalkušajiem :D

gāts

sasvērt - ar ko tas atšķiras no safasēt???
matus skaldošam rakstam gari komentāri. re kāda tā veiksmes formula :)

Ēriks

gāts, nebija nedz sasvērts, nedz safasēts. Bija gara desa no kuras nogrieza tik cik pircējs palūdza.

Muks

Ha, Ha, Hā.... Man patīk. Vairāk tādu rakstu un komentētāju netrūks, jo atradīsies gudrie un vēl gudrāki, aizvainotie un atbalstītāji.

Kangarooo

Nu gan mulkis sevi atrada.
Visi kas pats neesi vainigi ja?
Domaaji ka par kilogramu un ka gabalins ir vesels kilo?

x-is

Kangaroo, esi paēdis? :-)

rima

nesaprotu raksta autoru: veikals nepatīk, par ko liecina regulārie Rimi tīkla veikalu nomelnojumi, bet tik un tā apmeklē(un kašķējas) :/
varētu padomāt, ka citos lielveikalos nenotiek kas līdzīgs. jebšu visos citos viss ir kārtībā????

x-is

@rima autors neapgalvo, ka veikalu tīkls RIMI (tas nav viens veikals) nepatīk. Norāda vien uz nepilnībām un trūkumiem, kuri mijas ar apmeklētāju maldināšanu.

rima

x-is, a Tu vēlreiz izlasi manis teikto, varbūt sapratīsi, ko es rakstīju. ^^)

x-is

@rima nesapratu gan. Rakstā aprakstīts konkrēts gadījums vienā konkrētajā veikalu tīkla veikalā, kāds tam sakars ar citiem lielveikaliem?Ko lasa citi?