Jānis Grodums R.I.P.

Cilvēki domā, bet Dievs dara. Šovakar, 17.jūnijā, Vērmanes dārzā bija paredzēts koncerts smagi sasirgušā rokgrupas “Līvi” mūziķa Jāņa Groduma atbalstam, bet sanāca piemiņas vakars. Iedegtas svecītes, ziedi, mūziķa portrets prožektoru gaismās, liktenīgie datumi (10.VI.1958. - 15.VI 2010.) un vairāku populāru un mazāk populāru mūziķu uzstāšanās uz skatuves. Daži aizdedzināja šķiltavas liesmiņu un šūpojās mūzikas ritmā, daži dungoja līdz, citi meta kastē ziedojumus mūziķa atceres vietas ierīkošanai, vēl pāris dejoja, kāds nobirdināja pa asarai. Līvi mūžam dzīvi, nezāles neiznīkst ...

Cilvēki domā, bet Dievs dara. Šovakar, 17.jūnijā, Vērmanes dārzā bija paredzēts koncerts smagi sasirgušā rokgrupas “Līvi” mūziķa Jāņa Groduma atbalstam, bet sanāca piemiņas vakars. Iedegtas svecītes, ziedi, mūziķa portrets prožektoru gaismās, liktenīgie datumi (10.VI.1958. - 15.VI 2010.) un vairāku populāru un mazāk populāru mūziķu uzstāšanās uz skatuves. Muzicēja “Pērkons”, “Credo”, “Linga”, “Bet Bet”, “Colt”, Aisha, Jenny May, vijolnieks Dzintars Beitāns, jaunie mūziķi no “Rock`n `Riga”, Candy , Johnny Salamander u.c.

Sanākušo un dziedātāju līdzi bija daudz. Sākotnēji pat īsti nevarēja visi gribētāji saskatīt skatuvi, taču līdzdzīvoja šķiet visi. Skanēja labi pazīstamās „Ziņģe par bailēm”, „Dzelzsgriezējs”, „Piedod man”, „Ozolam” u.c. Ik pa laikam mūziķus pievīla skaņas aparatūra, kā arī varēja redzēt, ka koncerta vadītājam Ufo, tādi pasākumi nav viņa ampluā. Tomēr galvenais bija sanākušo un mūziķu patiesa vēlme atcerēties un godināt Grodumu un viņa devumu latviešu rokmūzikā.

Daži aizdedzināja šķiltavas liesmiņu un šūpojās mūzikas ritmā, daži dungoja līdz, citi meta kastē ziedojumus mūziķa atceres vietas ierīkošanai, vēl pāris dejoja, kāds nobirdināja pa asarai. Līvi mūžam dzīvi, nezāles neiznīkst ...

Lai gan daži mūziķi centās atdarināt, tomēr Groduma balss savdabīgā tembra viņa dziesmām tiešām šajā koncertā pietrūka, tur nu Elitai taisnība. Laikam šis balss šarms arī noteic to, ka viņa dziesmām daudzi zina vārdus pilnībā un nevis tikai piedziedājumu. Par to liecināja kaut vai skatītāju kopkoris, kas beigās nodziedāja populārākās dziesmas „Meitene zeltene”, „Zīlīte”, „Dzimtā valoda”.

Ieskats koncertā:

 

Dalies:
Novērtē: 0 (0)
Skatīts: 1733

komentāri

Jūlija

Neesmu ne fane, ne arī lielā viņa mākslas pazinēja, bet jebkurā gadījumā ir žēl, kad cilvēks sevi nesaudzē, bendējot savu (un, starp citu, arī savu tuvinieku!) veselību ar grādīgo vai narkotikām (bad) Neesmu pārliecināta vai tas pieder pie roka kultūras (ok) Tāpēc arī jūtas tādas dalītās...Ko lasa citi?