Raimonda Ozola koncerts Dzintaros

Burtiski tikai stundu atpakaļ atgriezāmies no drēgnās, nu jau rudenīgās Jūrmalas, kur Dzintaru koncertzālē notika LNSO pirmās vijoles Raimonda Ozola koncerts „Ienāc manā pasaulē". Tas sapulcināja pilnu zāli ar klausītājiem, ieskaitot prezidentu ar kundzi. Koncerts sastāvēja no divām daļām: pirmā – tāda liriska un mierīga, otra – dinamiska, krāšņa un daudzveidīga.

Burtiski tikai stundu atpakaļ atgriezāmies no drēgnās, nu jau rudenīgās Jūrmalas, kur 30.augusta vakarā Dzintaru koncertzālē notika Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmās vijoles Raimonda Ozola koncerts „Ienāc manā pasaulē". Tas sapulcināja pilnu zāli ar klausītājiem, ieskaitot prezidentu ar kundzi.

 

Koncerts ilga no 19:00 līdz gandrīz 22:00, kad koncertzāli ieskāva jau dziļa tumsa. Tas sastāvēja no divām daļām: pirmā – tāda liriska un mierīga, otra – dinamiska, krāšņa un daudzveidīga. Sākotnēji likās, ka bungas, elektroniskā ģitāra un sintezatora skanējums notušē Ozola vijoli, taču otrajā daļā tā kopskaņā atguva savu dominējošo vietu.

 

Skanēja mūzika Raimonda Macata un Kārļa Lāča aranžējumā, kā arī Valta Pūces, Aivara Gudrā un Jāņa Lūsēna oriģināldarbi un skaņdarbi no Raimonda Ozola albumiem "Starp debesīm un zemi" un "Ienāc manā pasaulē". Koncertā piedalījās gan LNSO Stīgu grupa, gan pavadošā grupa, gan īpašie viesi: Dita Krenberga, Sonora Vaice un Niks Matvejevs. Kopīgi atskaņot veco, labo gabalu no zāles tika aicināts arī komponists Mārtiņš Brauns.

 

Pārsteigums (vismaz man) bija tas, ka Raimonds Ozols ir ne tikai vijoļspēles, bet arī labas balss īpašnieks. Skanēja pāris dziesmas arī viņa dziedājumā. No koncerta pirmās daļas atmiņā iespiedās Šopēna „Noktirne”, protams, Monti „Čardašs” vijoles skanējumā neatkārtojami lirisks un enerģisks. Otrajā daļā dažādību radīja viesu uzstāšanās kopā ar vijolnieku, kā arī neaizmirstama lāzerstaru un mūzikas saspēle koncerta noslēguma daļā.

Mazs ieskats koncertā:

 

Vēl par Raimondu Ozolu un viņa vijoļspēli - http://www.raimondsozols.com/lv/

Dalies:
Novērtē: 4 (4)

komentāriKo lasa citi?