Ceļojuma dienasgrāmata. 3.diena. Lisabonas okeanārijs.

Kā jau no nosaukuma nojaušat, tad trešā ceļojuma diena tika veltīta Lisabonas okeanārija apmeklējumam. Šis objekts mūs piesaistīja ne jau ar to, ka tajā ir Eiropā lielākais akvārijs, kas ietilpina sevī 5 miljonus litru jūras ūdens un imitē okeāna dzīles, un ne jau ar modernu arhitektūru vai plašu un daudzveidīgu ūdens putnu, zivju, krabju, medūzu, jūras zvaigžņu vai citu okeāna iemītnieku grandiozo ekspozīciju, bet ar divām pleznainīšu sugām - Magelāna pingvīni un Dienvidu klinšu pingvīni.

Taču pats rīts sākās ar tā saucamajām “manām ideālajām portugāļu brokastīm”, kas tika ieturētas A Padaria Portuguesa (R. Gomes Freire 195, 1150-101 Lisboa). Tā ir viena no 60 kafejnīcu tīkla, kas izvietojies pa visu Lisabonu. Tur var nobaudīt rīta kafiju, svaigi spiestu apelsīna sulu, svaigi ceptas sāļās un saldās maizītes. Te divus rītus pēc kārtas našķojāmies ar tradicionāliem kārtainās mīklas groziņiem Pastel de nata ar vārīta krēma pildījumu, Caracol frutos secos – sagriezta mīklas pīne ar žāvētiem augļiem un riekstiem, Croquettes de carne – zivju krokete, Pastel de Bacalhau – mencas kūciņa, Rissóis de Camarão – garneļu pīrādziņš. Viss ļoti garšīgi.

Tad ar metro pa Oriente līniju aizbraucām līdz plašam laukumam, kurā atrodas paliels moderns tirdzniecības centrs Centro Vasco da Gama, expo centri, promenāde ar gaisa tramvajiņu un pats Oceanário de Lisboa (Esplanada Dom Carlos I s/nº, 1990-005 Lisboa). Tas sastāv no divām ēkām – jūras māja un okeāna māja. Pirmajā skatam paveras liela halle, kur viena no sienām izlikta ar 55 tūkstošiem zilganbalto flīzīšu un raksts veido zivju siluetus. Te atrodas biļešu kases un pagaidu ekspozīcija. Otra māja uzbūvēta uz pāļiem uz ūdens un tās centrā atrodas milzīgs akvārijs. Tur atkal pamatekspozīcija, ieskaitot pingvīnus.

Biļetes visērtāk nopirkt okeanārija mājaslapā, lai nav jāstāv rindā. Vienas biļetes cena pieaugušajam – 17.10 EUR. Un jārēķinās ar vismaz trīs līdz četrām stundām, lai pat diezgan ātrā tempā apskatītu visu ekspozīju, kas ir gana bagātīga. No lielā akvārija vien nevar skatienu atraut.

Pats tiltiņš uz un no okeanārija un promenāde ir apmeklējuma vērtas. Tāds plašums! Laukuma centrā ūdenstilpne, gar kuru garos mastos izvietoti vējā pland visu pasaules valstu karogi (starp tiem atradām arī Latvijas). Virs promenādes kursē gaisa tramvajs Telecabine, ar kuru var pavizināties virs Težu upes. Vērts pavizināties turp un atpakaļ (cena vienam 6 EUR), jo paveras skats uz Lisabonas panorāmu un prātam neaptverami garo Ponte Vasco da Gama (tilta garums vairāk nekā 12 km).

Vakariņas ieturējām gana jaukā portugāļu restorāniņā blakus naktsmītnei Restaurante NOSSA LISBOA (Rua Joaquim Bonifácio 20 A, Lisbon). Ja pie maltītes vēlaties nobaudīt mājas vīnu karafītē, vienkārši jāprasa “vinho b jarro”, atliks tik izvēlēties “tinto” vai “blanco”. Un vakars izdevies!

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāriKo lasa citi?