Ceļojuma dienasgrāmata. 6.diena. Izbrauciens ar laivu gar Portugāles klinšaino krastu.

Kopš šī izbrauciena ar laivu līdz šim brīdim pagājušas 184 dienas jeb 4416 stundas jeb 264960 minūtes jeb 15897600 sekundes, bet emocionālā pārdzīvojuma garša joprojām ir saglabājusies. Tāds okeāna plašums, spēcīga, bet silta vēja plūsma, gana palieli viļņi, kas mētāja gumijas motorlaivu uz augšu un leju, it kā spēlējoties – sak, jūsu padsmit cilvēciņu dzīvības it nekas salīdzinājumā ar mūžību, ko todien iemiesoja okeāna ūdeņi. Iekšā ieplūda daudz skābekļa un neaprakstāma brīvības sajūta, kas tūkstošreiz spēcīgāka par baiļu vai briesmu sajūtu.

Kad esat Portugāles dienvidos, noteikti izbaudiet šo atrakciju, nenožēlosiet – 1,30h izbrauciens gar klinšaino stāvkrastu, iebraukšana kādās desmit alās, ieskaitot visos tūrisma bukletos izreklamēto un, pēc fotogrāfiju daudzuma Google Images meklētājā, laikam visvairāk fotografēto Benagila alu – logs uz debesīm. Tāda tūre vienam pieaugušajam izmaksā 25EUR. Vispār cenas visā Portugālē apskates objektos ir ļoti demokrātiskas.

Protams gar krastu var pavizināties, izvēloties irties ar kaijaku, supa dēli vai rimti kuģojot uz improvizēta pirātu kuģa. Galvenais, ka tev rodas neaptverama tieksme kā katram Homo Turistos, kurš ieraudzījis kaut ko pasakaini skaitu, nemitīgi fotografēt un filmēt. Rezultātā atgriezāmies krastā ar 600 kadriem, un tagad sēžu un domāju, ko ar viņiem visiem darīt, kā Tev, mans lasītāj, nodot to īsto paradīzes nostūra sajūtu.

Laikam jau atkārtošos, bet paradīze un elle ir tepat uz zemes, nekur tur augšā vai lejā tā nav jāmeklē. Un Portugāles dienvidu daļas Algarves reģions ir paradīzes atspoguļojums zemes virsū. Dzeltēnie saulē uzkarsušie klinšu krasti kontrastē ar tirkīzzilo ūdeni. Alās uzturas migla, kas piešķir mistiskuma piegaršu. Virs galvas lidinās jūras putni, kuriem šī vieta ir ikdiena un vētrās, lietū nemaz neizskatās ne pēc kādas paradīzes, bet diezgan skarbas mītnes vietas.

Dalies:
Novērtē: 0 (0)
Skatīts: 53

komentāriKo lasa citi?