Baznīcu Nakts 2014 Sarkandaugavā

Pasākums Baznīcu Nakts, kas šogad norisinājās pirmo reizi un tikai pagaidām Rīgā, notika līdzīgi kā Muzeju nakts, kad dažādu konfesiju dievnami vēra durvis apmeklētājiem 6.jūnijā no 18:00 līdz 24:00. Ar ko sākt iepazīt? Sākam ar pašu tuvāko apkaimi un tajā esošajām draudzēm. Sarkandaugavā atrodas trīs dievnami – luterāņu, katoļu un pareizticīgo (pēdējais apmeklētājiem tonakt bija slēgts).

Pasākums Baznīcu Nakts, kas šogad norisinājās pirmo reizi un tikai pagaidām Rīgā, notika līdzīgi kā Muzeju nakts, kad dažādu konfesiju dievnami vēra durvis apmeklētājiem 6.jūnija vakarā no 18:00 līdz 24:00. Manuprāt, ļoti laba ideja kā pavadīt laiku piektdienas vakarā kopā ar tuviem cilvēkiem, ģimeni, bērniem vai vienam pašam, iepazīstot dievnamu arhitektūru, konkrētās draudzes locekļus, klausoties mūziku, piedaloties dažādās izzinošās spēlēs vai vienkārši iedzerot tēju un pasēžot pie ugunskura.

Ar ko sākt iepazīt? Sākam ar pašu tuvāko apkaimi un tajā esošajām draudzēm. Sarkandaugavā atrodas trīs dievnami – luterāņu, katoļu un pareizticīgo (pēdējais apmeklētājiem tonakt bija slēgts).

Sākumā devāmies uz Kristus Karaļa Romas katoļu baznīcu, kas atrodas Sarkandaugavas un Mežaparka apkaimju saskarē. Baznīca pārsteidza ar lielumu, gaišumu un plašumu, kā arī zināmu askētismu, jo parasti katoļiem baznīcas ir gana greznas, rotātas ar gleznojumiem, zeltītām apdarēm, kokgrebumiem, izcakotām kolonām u.tml.

Šī baznīca atklāta Latvijai vēsturiski smagā laika posmā 1943.gadā. Tā ir samērā jauna būve, salīdzinot ar pārējām tradicionālo konfesiju dievnamiem, kas saglabājušies no attālākiem gadsimtiem. To iesvētījis pirmais tās prāvests (1935 – 1944) Kazimirs Vilnis, kurš dzimis 1907.gadā Ludzas apriņķa Nautrēnu pagastā, bet mūžībā aizgājis 1988.gadā Zviedrijā, kur arī apbedīts.

No 2012.gada baznīcas prāvests ir Marcins Vozņaks. Pēc uzvārda spriežot, polis. Ne velti lūgšanas baznīcā notiek trijās valodās – latviešu, krievu un poļu. Aktīvi tiek uzturēta baznīcas  mājas lapa www.kristuskaralis.lv un sociālo tīklu Facebook un Twitter profili, mises tiek atzīmētas Google kalendārā un grafiks pieejams visiem interesentiem. Baznīcā iekārtots bērnu stūrītis.

Patīkami pārsteidza palielais baznīcas koris, kas tovakar sniedza apmeklētājiem koncertu. Dziedātāji ar lieliskiem vokāliem dotumiem, spēcīgas sieviešu un vīriešu balsis. Ērģeļu pavadījums. Vēlāk slavu Dievam dziedāja arī klostera māsas ģitāras pavadījumā.

Tad uzkāpām pakalnā, kur atrodas  Sarkandaugavas parks, un apmeklējām Sv. Trīsvienības ev. lut. baznīcu, kas ir sena būve (kopš 1878.gada). Pirmā atrakcija  - orientēšanās vecajos kapos. Draudzes pārstāve iedeva karti, kurā bija jāatzīmē 8 objekti, kas ievērojami pašas draudzes sakarā. Te bija priesteru kapu pieminekļi, sens vismaz 3 gadsimtus vecs koka krusts un sens ūdens pumpis.

Baznīcā nedaudzos apmeklētājus cienāja ar karstu tēju, pašceptu maizi, bet baznīcas dārzā divas meitenes dziedāja dziesmas ģitāras pavadījumā. Pēc vienas draudzes locekles vārdiem spriežot, viņas vienīgās dziedātājas draudzē, reti kurš vēl piepulcējas.

Patreizējais mācītājs Ivo Ķirsis, kurš pārņēmis kalpošanu tikai pagājušā gada nogalē. Draudzei ir sava mājas lapa www.3vienbaznica.net, nav sociālo tīklu profilu. Mises notiek latviešu valodā.

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?