Par uzņēmēju, kurš kļuva bagāts

Reiz dzīvoja izdomāts tēls - Jānītis. Kādu dienu Jānītis tika atlaists no darba valsts iestādē un ilgi nešauboties nolēma veidot savu uzņēmumu. Liekot lietā valsts darbā sastrādātos uzkrājumus, pēc gandrīz mēneša Jānītis bija izveidojis savu uzņēmumu.

Reiz dzīvoja izdomāts tēls - Jānītis. Kādu dienu Jānītis tika atlaists no darba valsts iestādē un ilgi nešauboties nolēma veidot savu uzņēmumu. Liekot lietā valsts darbā sastrādātos uzkrājumus, pēc gandrīz mēneša Jānītis bija izveidojis savu uzņēmumu.

Uzņēmumā Jānītis bija vienīgais. Gan grāmatvedis, gan priekšnieks, gan darbinieks. Nodarbojās uzņēmums ar sniega tīrīšanu. Pirmajā mēnesī sokās labi un par 45Ls dienā Jānītis, augām dienām visu mēnesi strādājot 8 stundas dienā, sapelnīja 1000Ls. Protams, visiem klientiem izrakstot kvītis un mēneša beigās godīgi nomaksājot nodokļus. Pa vakariem līdz vēlai naktij, Jānītis kārtoja dokumentus, līgumus un rīkojumus pēc labākās sirdsapziņas.

Pienāca nākošais mēnesis un tik ilgi gaidītā algas diena. No nopelnītiem 1000 Ls, Jānītis valstij nomaksāja PVN 180 Ls, darba devēja (159 Ls) un darbinieka (72 Ls) sociālo nodokli un iedzīvotāju ienākuma nodokli (135Ls). Rezultātā algai palika pāri vien 452 Ls.

Tā kā darbs Jānītim bija saistīts ar braukšanu pie klientiem, tad vēl kopš strādājis valsts darbā, Jānītim bija auto, kuru būdams godīgs pilsonis noformēja kā uzņēmuma aktīvu. Bija arī juridiskā adrese, tiesa gan pa draugam sarunāts šķūnītis (kur salikt sniega lāpstas) ar pastkastīti. Jānītis nebija turīgs, dzīvoja viņš Sarkandaugavā, savukārt atrast lētu biroju netālu no dzīvesvietas Jānītim neizdevās. To atrada Pļavniekos. Lai aizbraukt no mājas uz biroju ar sabiedrisko transportu, bija nepieciešami 3 transporti un kopējais laika patēriņš vairāk nekā stundu, bet ziemā gadījās arī divas stundas. Tā nu reiz Jānītis nolēma automašīnu izmantot arī privātajām vajadzībām, attiecīgi piekrītot maksāt dienesta auto nodokli – 40 Ls / mēnesī.

Lai arī mašīna Jānītim bija visai liela un ietilpīga, brauca viņš taupīgi. Mēnesī nobraucot tikai 50L benzīna, kas kopš 2011.gada 1.janvāra izmaksāja 42.5Ls (0.85 Ls / L). Vēl bija nepieciešama OCTA (4.3Ls/mēnesī), tehniskā apskate un auto nodeva 7.5Ls / mēnesī. Kopā tas viss izmaksāja 94 Ls.

Būdams fiziskā darba darītājs Jānītis pārtikai tērēja 140Ls, sevi palutinot ar 2 pudelēm vīna un 2 Kg kafijas. Kafejnīcās Jānītis pusdienas neēda, ņēma līdzi. Paveicās Jānītim ar dzīvokli, jo to viņš bija mantojis no vecākiem. Līdz ar ko atlika vien nomaksāt komunālos maksājumus, kas vidēji mēnesī bija 60Ls. Kopā sadzīvei tika tērēti 200Ls.

Pēc visiem šiem tēriņiem Jānītim palika pāri veseli 155 Ls, ko tad nu tērēt auto remontam, darba instrumentu iegādei, medikamentiem, grāmatām un apģērbam.

Jānītis ir kārtīgs – nepīpē, sīvo nedzer, meitenes mājās un pa krogiem neved. Interneta un TV viņam nav, kabeļtelevīziju atļauties viņš nevar, bet televīzijas antena vēl pie analogās apraides slikti ķēra Latvijas kanālus, kur nu vēl tagad, kad papildus jāpērk dekoders. Interneta arī nav, nav arī datora. Tiesa gan nopērk pa kādai avīzītei. Jānītis ir jauns un daudz neslimo. Būdams vienīgais darbinieks to arī nevarētu atļauties.

Tā nu reiz Jānītis tika lasījis, ka gudrie kungi Saeimā spriežot, ka tie kas saņems vairāk par 500Ls skaitīsies bagātnieki un viņu lielā alga tikšot aplikta ar papildus nodokli. Labi vien ir, ka tā aldziņa sanāca tāda līdz 500Ls.

Sausais resume.

Naudai izejot vienu pilnu ciklu nodokļos (PVN, akcīze un nodevas) tiek nomaksāts 65% un uz rokas paliek tikai 35%. Nākošajā ciklā jau tikai 12% un tā līdz brīdim kamēr visa nauda atgriežas valsts budžetā.

Dalies:
Novērtē: 5 (325)

komentāri

Jūlija

(cry)

ilziite

kaadu PVN tad janitis maksaja pirmajaa aplī būdams darba devēks/njemejs?

Civillais

Pirmais aplis neiet krastā. Darba devēja sociālais ir jāmaksā darba devējam.

Ēriks

Kas šinī gadījumā ir viena un tā pati persona - Jānītis :)

Ēriks

PVN no gūtās peļņas. Ņemot vērā, ka izdevumu Jānītim nebija, tad no visiem 1000Ls.

ilziite

no peļņas maksā ienākumu nodokli

x-is

Kur tad paliek PVN, ko Jānītis iekasē izrakstot rēķinus? (lady)

KRK

Jā, nabaga badā mirstošā latviešu tauta ar nieka 500Ls aldziņu. Un raksta autoram noderētu kaut nelielas zināšanas par ekonomiku.

Ēriks

Droši vien domāts - nodokļu optimizācijas jomā, vai ne? Mjāa.. Jānītim tādu trūkst :(

iinuu

Pārfrāzējot Vācieti, par Latvijas Jānīšiem - Dzīvoja reiz cilvēciņš no vates, absolūti balts un absolūti mīkst, ja kāds pajautāja, vai drīkst apēst, arī tiem viņš atbildēja - drīkst!

sole

ok, kas būtu jānītim jādara citādāk?

miculis

Nu skaidrs, ka mums domāts viss lai LIELIE uzņēmumi spētu, bet mazie, nespētu eksistēt! Un brīnās, ka mums tik mazs uzņēmumu skaits! MOINS

Džonītis

A kapēc Jānītis maksā PVN? vai ir sasniedzis jau 10000 latu griestus?
Vai kas, kaut kas tur neštimmē

Edds

Redz, ja Jānītis būtu nedaudz gudrāks viņš būtu automašīnu atstājis savā īpašumā un varētu ar uzņēmumu slēgt nomas līgumu, kur par iekasēto naudiņu būtu jāmaksā tikai ienākuma nodoklis. Nebūtu par to summu ne IIN, ne SOC, ne darba devēja sociālais nodoklis.

Calis

Jānītim nebūtu izdevīgāk sev izīrēt auto no jānīša - jānītim?

Calis

Un kāpēc jānīts sev tik lielu algu uzlicis? Nebūtu vieglāk sev 50 Ls maksāt kā gabal darbu vai uz noteiktu laiku?

A un par izdevumiem!
Jānītim arī bija izdevumi par benzīnu ! ;)

Ēriks

PVN maksātājam jākļūst obligāti, ja apgrozījums ir lielāks par 10\'000 Ls gadā. Tā kā Jānītis vēlējās nest labumu valstij (nodokļu veidā) un pēc pirmā mēneša saprata, ka apgrozījums gadā būs 12\'000 Ls, tad savu lēmumu par PVN reģistrāciju ne mirkli nav nožēlojis.
Tikai viņam neviens nepateica, ka sniegs ir tikai ziemā ;)

Ēriks

Pārsvarā jau Jānītis brauca uz un no darba un, tiesa, kādu daļu arī darba vajadzībām. Līdz ar ko iebildums par attaisnotiem izdevumiem pamatots (confused)
Ņemot vērā, ka Jānītis bija arī valde, tad varēja noteikt sev oficiālo algu 1 stundas apmērā un pārējo izmaksāt dividentēs, BET! Jānītis bija ne tikai likumpaklausīgs bet arī godprātīgs pilsonis, līdz ar ko vēlējās visu darīt pareizi. Arī maksāt soc. nodoli. Kas zin, kā tanīs vecumdienās ar to pensiju būs ;)

Edds

Tas pierāda tikai to, ka par naivumu un likumpaklausību ir jāmaksā dārgi :D

kas

Cik man zināms, tad viena cilvēka uzņēmums var nemaksāt sev algu vispār. Nav dzirdētas pretenzijas no VID (tas par to ofic algu 1stunda).

Par tekstu - internets minēts divas reizes.

> visa nauda atgriežas valsts budžetā

Nauda nerodas no valsts budžeta, tātad tā nevar tur \'atgriezties\'.

kas

Paiet 3 gadi un valsts to viņam atņem! :) Nesen pat satversmes tiesa to atzina par likumīgu.

Džonītis

Ieteiktu Jānītim sev maksāt min.algu uz ķepas ~145 LVL, Ar darba devēja/ņēmēja, sociālajiem sanāks ~ 250...
Outsoursēt grāmatvedību ~ 70 LVL mēnesi...
Un vispār nav brīnums, ka šitāds frukts tika atlaists no Valsts kantora :)

Džonītis

Ieteiktu Jānītim sev maksāt min.algu uz ķepas ~145 LVL, Ar darba devēja/ņēmēja, sociālajiem sanāks ~ 250...
Outsoursēt grāmatvedību ~ 70 LVL mēnesi...
Un vispār nav brīnums, ka šitāds frukts tika atlaists no Valsts kantora :)

j

jānitis izdarījis visu kājām gaisā - mazi uzņēmumi drīkst izmantot privātu auto darba vajadzībām un norakstīt izdevumus, lai nebūtu jāslēdz absurdais līgums, kur jānītim ar jānīti.
protams, ja jānītis nav bliezis pa zvirbuļiem ar lielgabalu un uztaisījis sia, nevis ko vienkāršāku.

G inc.

Tas nozīmē, ka mēnesī jāģenerē vismaz 2000Ls ieņēmumos un viss jāņem laukā caur mikrouzņēmumu. Jāpiereģistrē mamma kā un tētis kā mikrouzņēmuma darbinieki, tad attiecīgi jau nodokļi optimizēsies. Vispār jau pie tik niecīga apgrozījuma Jānītim bija jāreģistrē mikrouzņēmums, tad nodokļi būtu tikai pvn un 9% no apgrozījuma un auto.

Ēriks

Nu redz, Jānītis (acīmredzot, justams nelabu galu) vēlējās maksāt arī sociālās iemaksas.
Nopelnot 1000 Ls, Jānītis vēl nezināja cik liela daļa aizies nodokļos un citos maksājumos, bet mikrouzņēmums paredz algu ne lielāku par 500Ls (grumble)

nuteiktakas

Man liekas šis raksts ir tapis apzināti, lai savāktu maksimāli daudz \"gudro\" nodokļu/izdevumu optimizētāju - komentētāju ģeniālas idejas.. :D

Māris

Interesanti, vajag vēl popularizēt šo rakstu, vismaz kāds pasaka kā ir, un iespējams aplauž vēl kādus naivos, kas šeit uz ko cer.

Māris

Vai var pasūtīt līdzīgu rakstu ar mazo uzņēmumu un pāsnodarbināto?

Moš 3 slejās uzreiz salīdzināšanai?

Mārcis

No izdevumu grafikiem ir jāņem laukā PVN. Jo PVN var atskaitīt kā priekšnodokli. Iekasētais PVN ir lielāks kā priekšnodoklis.

Antibiotik

gudra gan Tu mums te esi :D

xxx2

Ko te nesaprast???

Šeit tiek uzskatāmi parādīta mūsu \"Mīļās\" valsts alkatība! Valsts vēlas cilvēkam atņemt 65% no nopelnītā - pat vairāk kā feodālismā, kad kungs prasīja 50%, baznīca 10% - kopā tikai 60%.......

Kirils

Visa problēma ir taksē! Kurš reģistrēts uzņēmums no klienta ņem 6Ls/stundā?
Būtu prasījis 18Ls/stundā un būtu normāls \"pacans\" :D

Uzņēmējs

Tīri statistiski viss ir vairāk vai mazāk ir pareizi. Bet, ja paskatāmies tā nopietni, tad mikro uzņēmējiem nodokļi ir joprojām pārāk augsti. Savā uzņēmumā ar 20 darbiniekiem es rēķināju, ka maksājam apmēram 18% nodokļos no visiem ieņēmumiem, tas ir tādēļ, ka ir diezgan augsts darba ražīgums. Jo viens darbinieks spēj ģenerēt vidēji 4-5 t. Ls ieņēmumu. Protams, ja šajā gadījumā ir viens darbinieks un spēj ģenerēt tikai 1 t. Ls ienākumu, tad protams beigās arī sanāk tādi nodokļi. Piemēram mūsu monopoliem Latvenergo, no ieņēmumiem sanāk vidēji 10% nodokļi no kopējiem ieņēmumiem. Šādi skaitļi apliecina, ka jāveicina nodokļu diferenciācija, lieliem monstriem jāmaksā vairāk un mazajiem mazāk.

usinss

Ar tadiem aprēķiniem, nav brīnums, ka ejam gridā. es kaut kā iztieku ar mazak algu (strādājošs students īrējot dzivokli). Kaut kas te nelīmējas...

x-is

No vienas puses Jānītis nevarēja atļauties 18Ls stundā prasīt (6 vietā) tikai tamdēļ, ka eksistē tāds Saška, kurš to izdarīs par 4 lati. Naļikā protams.. :)
No otras puses tā maksātspēja gala klientam ir tāda kāda viņa ir un 18Ls/st varētu izrādīties kritiskais slieksnis, lai no pakalpojuma atteiktos.

Ēriks

Jānītis gribēja kļūt bagāts (boss)

usinss

Emz, raksta autors ir salīdzinoši nezinošs. Ja, jau Jānītis maksāja sev kā darbiniekam algu, tad vajadzeja maksāt sev algu kā priekšniekam. tapēc šie apreķini ir pat ļoti neprecīzi. Vienkārši bija jānomaksā sociālais nodoklis, kā parastam darbiniekam. Ja uzņēmumā ir viens cilvēks, tad viņš sev vienkārši izmaksā algu un norēķina standarta nodokļus. Un tas nozīmē ~30% no 1000 ls. tas nozīmē, paliek 700ls un tas nozīmē, ka čalim vajag progresīvo nodokli ;)

bezdarbnieks

Atvainojiet, jūs algu pāņēmāt stipri par daudz virs vidējā .. 452 Ls ??
kā vēl būtu ja -50% ?

Ēriks

Summa nesamazinātos uz 50%, jo neapliekamais minimums paliktu nemainīgs. Starp citu, ja Jānītim būtu apgādājamie, skats uz dzīvi kļūtu mazliet rožaināks ;)

swolotch

ja vinjam buutu apgaadaajamie, tad gjimene mirtu badaa, no viina un kafijas naaktos atteikties, ko muguraa vilkt nebuutu (nu labi, lupatas veel kaadas var sagaadaat, bet apavi?), ar auto naaktos braukt krietni vien retaak un kraatos komunaalo paraads. nu gruuti ir bez 400 - 500 latiem uz beernu + 900 - 1200 uz pieaugusho.

Jūlija

(cry)

ilziite

kaadu PVN tad janitis maksaja pirmajaa aplī būdams darba devēks/njemejs?

Civillais

Pirmais aplis neiet krastā. Darba devēja sociālais ir jāmaksā darba devējam.

Ēriks

Kas šinī gadījumā ir viena un tā pati persona - Jānītis :)

Ēriks

PVN no gūtās peļņas. Ņemot vērā, ka izdevumu Jānītim nebija, tad no visiem 1000Ls.

ilziite

no peļņas maksā ienākumu nodokli

x-is

Kur tad paliek PVN, ko Jānītis iekasē izrakstot rēķinus? (lady)

KRK

Jā, nabaga badā mirstošā latviešu tauta ar nieka 500Ls aldziņu. Un raksta autoram noderētu kaut nelielas zināšanas par ekonomiku.

Ēriks

Droši vien domāts - nodokļu optimizācijas jomā, vai ne? Mjāa.. Jānītim tādu trūkst :(

iinuu

Pārfrāzējot Vācieti, par Latvijas Jānīšiem - Dzīvoja reiz cilvēciņš no vates, absolūti balts un absolūti mīkst, ja kāds pajautāja, vai drīkst apēst, arī tiem viņš atbildēja - drīkst!

sole

ok, kas būtu jānītim jādara citādāk?

miculis

Nu skaidrs, ka mums domāts viss lai LIELIE uzņēmumi spētu, bet mazie, nespētu eksistēt! Un brīnās, ka mums tik mazs uzņēmumu skaits! MOINS

Aigars
miculis

Tie kas mācēs, tie izdzīvos, tie kas ne, tie mācīsies no kļūdām. Vai arī nemacīsies un netaisīs vairāk uzņēmumus. Jebkurā gadījumā Jānītis uz mēnesi bija pats sev noteicējs.

Džonītis

A kapēc Jānītis maksā PVN? vai ir sasniedzis jau 10000 latu griestus?
Vai kas, kaut kas tur neštimmē

Edds

Redz, ja Jānītis būtu nedaudz gudrāks viņš būtu automašīnu atstājis savā īpašumā un varētu ar uzņēmumu slēgt nomas līgumu, kur par iekasēto naudiņu būtu jāmaksā tikai ienākuma nodoklis. Nebūtu par to summu ne IIN, ne SOC, ne darba devēja sociālais nodoklis.

Calis

Jānītim nebūtu izdevīgāk sev izīrēt auto no jānīša - jānītim?

Calis

Un kāpēc jānīts sev tik lielu algu uzlicis? Nebūtu vieglāk sev 50 Ls maksāt kā gabal darbu vai uz noteiktu laiku?

A un par izdevumiem!
Jānītim arī bija izdevumi par benzīnu ! ;)

Ēriks

PVN maksātājam jākļūst obligāti, ja apgrozījums ir lielāks par 10\'000 Ls gadā. Tā kā Jānītis vēlējās nest labumu valstij (nodokļu veidā) un pēc pirmā mēneša saprata, ka apgrozījums gadā būs 12\'000 Ls, tad savu lēmumu par PVN reģistrāciju ne mirkli nav nožēlojis.
Tikai viņam neviens nepateica, ka sniegs ir tikai ziemā ;)

Ēriks

Pārsvarā jau Jānītis brauca uz un no darba un, tiesa, kādu daļu arī darba vajadzībām. Līdz ar ko iebildums par attaisnotiem izdevumiem pamatots (confused)
Ņemot vērā, ka Jānītis bija arī valde, tad varēja noteikt sev oficiālo algu 1 stundas apmērā un pārējo izmaksāt dividentēs, BET! Jānītis bija ne tikai likumpaklausīgs bet arī godprātīgs pilsonis, līdz ar ko vēlējās visu darīt pareizi. Arī maksāt soc. nodoli. Kas zin, kā tanīs vecumdienās ar to pensiju būs ;)

Edds

Tas pierāda tikai to, ka par naivumu un likumpaklausību ir jāmaksā dārgi :D

kas

Cik man zināms, tad viena cilvēka uzņēmums var nemaksāt sev algu vispār. Nav dzirdētas pretenzijas no VID (tas par to ofic algu 1stunda).

Par tekstu - internets minēts divas reizes.

> visa nauda atgriežas valsts budžetā

Nauda nerodas no valsts budžeta, tātad tā nevar tur \'atgriezties\'.

kas

Paiet 3 gadi un valsts to viņam atņem! :) Nesen pat satversmes tiesa to atzina par likumīgu.

Džonītis

Ieteiktu Jānītim sev maksāt min.algu uz ķepas ~145 LVL, Ar darba devēja/ņēmēja, sociālajiem sanāks ~ 250...
Outsoursēt grāmatvedību ~ 70 LVL mēnesi...
Un vispār nav brīnums, ka šitāds frukts tika atlaists no Valsts kantora :)

Džonītis

Ieteiktu Jānītim sev maksāt min.algu uz ķepas ~145 LVL, Ar darba devēja/ņēmēja, sociālajiem sanāks ~ 250...
Outsoursēt grāmatvedību ~ 70 LVL mēnesi...
Un vispār nav brīnums, ka šitāds frukts tika atlaists no Valsts kantora :)

j

jānitis izdarījis visu kājām gaisā - mazi uzņēmumi drīkst izmantot privātu auto darba vajadzībām un norakstīt izdevumus, lai nebūtu jāslēdz absurdais līgums, kur jānītim ar jānīti.
protams, ja jānītis nav bliezis pa zvirbuļiem ar lielgabalu un uztaisījis sia, nevis ko vienkāršāku.

G inc.

Tas nozīmē, ka mēnesī jāģenerē vismaz 2000Ls ieņēmumos un viss jāņem laukā caur mikrouzņēmumu. Jāpiereģistrē mamma kā un tētis kā mikrouzņēmuma darbinieki, tad attiecīgi jau nodokļi optimizēsies. Vispār jau pie tik niecīga apgrozījuma Jānītim bija jāreģistrē mikrouzņēmums, tad nodokļi būtu tikai pvn un 9% no apgrozījuma un auto.

Ēriks

Nu redz, Jānītis (acīmredzot, justams nelabu galu) vēlējās maksāt arī sociālās iemaksas.
Nopelnot 1000 Ls, Jānītis vēl nezināja cik liela daļa aizies nodokļos un citos maksājumos, bet mikrouzņēmums paredz algu ne lielāku par 500Ls (grumble)

nuteiktakas

Man liekas šis raksts ir tapis apzināti, lai savāktu maksimāli daudz \"gudro\" nodokļu/izdevumu optimizētāju - komentētāju ģeniālas idejas.. :D

Māris

Interesanti, vajag vēl popularizēt šo rakstu, vismaz kāds pasaka kā ir, un iespējams aplauž vēl kādus naivos, kas šeit uz ko cer.

Māris

Vai var pasūtīt līdzīgu rakstu ar mazo uzņēmumu un pāsnodarbināto?

Moš 3 slejās uzreiz salīdzināšanai?

Mārcis

No izdevumu grafikiem ir jāņem laukā PVN. Jo PVN var atskaitīt kā priekšnodokli. Iekasētais PVN ir lielāks kā priekšnodoklis.

Antibiotik

gudra gan Tu mums te esi :D

xxx2

Ko te nesaprast???

Šeit tiek uzskatāmi parādīta mūsu \"Mīļās\" valsts alkatība! Valsts vēlas cilvēkam atņemt 65% no nopelnītā - pat vairāk kā feodālismā, kad kungs prasīja 50%, baznīca 10% - kopā tikai 60%.......

Kirils

Visa problēma ir taksē! Kurš reģistrēts uzņēmums no klienta ņem 6Ls/stundā?
Būtu prasījis 18Ls/stundā un būtu normāls \"pacans\" :D

Uzņēmējs

Tīri statistiski viss ir vairāk vai mazāk ir pareizi. Bet, ja paskatāmies tā nopietni, tad mikro uzņēmējiem nodokļi ir joprojām pārāk augsti. Savā uzņēmumā ar 20 darbiniekiem es rēķināju, ka maksājam apmēram 18% nodokļos no visiem ieņēmumiem, tas ir tādēļ, ka ir diezgan augsts darba ražīgums. Jo viens darbinieks spēj ģenerēt vidēji 4-5 t. Ls ieņēmumu. Protams, ja šajā gadījumā ir viens darbinieks un spēj ģenerēt tikai 1 t. Ls ienākumu, tad protams beigās arī sanāk tādi nodokļi. Piemēram mūsu monopoliem Latvenergo, no ieņēmumiem sanāk vidēji 10% nodokļi no kopējiem ieņēmumiem. Šādi skaitļi apliecina, ka jāveicina nodokļu diferenciācija, lieliem monstriem jāmaksā vairāk un mazajiem mazāk.

usinss

Ar tadiem aprēķiniem, nav brīnums, ka ejam gridā. es kaut kā iztieku ar mazak algu (strādājošs students īrējot dzivokli). Kaut kas te nelīmējas...

x-is

No vienas puses Jānītis nevarēja atļauties 18Ls stundā prasīt (6 vietā) tikai tamdēļ, ka eksistē tāds Saška, kurš to izdarīs par 4 lati. Naļikā protams.. :)
No otras puses tā maksātspēja gala klientam ir tāda kāda viņa ir un 18Ls/st varētu izrādīties kritiskais slieksnis, lai no pakalpojuma atteiktos.

Ēriks

Jānītis gribēja kļūt bagāts (boss)

usinss

Emz, raksta autors ir salīdzinoši nezinošs. Ja, jau Jānītis maksāja sev kā darbiniekam algu, tad vajadzeja maksāt sev algu kā priekšniekam. tapēc šie apreķini ir pat ļoti neprecīzi. Vienkārši bija jānomaksā sociālais nodoklis, kā parastam darbiniekam. Ja uzņēmumā ir viens cilvēks, tad viņš sev vienkārši izmaksā algu un norēķina standarta nodokļus. Un tas nozīmē ~30% no 1000 ls. tas nozīmē, paliek 700ls un tas nozīmē, ka čalim vajag progresīvo nodokli ;)

x-is

Kopš 1. jūnija Jānītis kļuva par par 3% nabagāks, jo tika pacelts akcīzes nodoklis degvielai un kafijai. Alkoholu Jānītis, izskatās nelieto :)

DJF

Šķiet Jānītim sievas nav un nebija, vai nu arī tā pati sev iztiku pelnīja un pa retam arī Jānītim kādu rubuli aizdeva pie nebaltām dienām... Bērnu viņam arī nebija, pat arī no iepriekšējās sievas - jo citādi alimentu maksāšana šo ātri vien iedzītu bankrotā. Varbūt viņam bija kādi citi šajā rakstā neminēti ienākumi, vai arī mantotie ietaupījumi? Kas ir mainījies pēc 3.5 gadiem kopš raksta publicēšanas?

Ēriks

Mainījies tas, ka Jānītis būtu varējis uzņēmumu pārreģistrēt par mikrouzņēmumu. Rezultātā no 1000 nopelnitiem latiem nomaksājot PVN 21% un MUN - 9%, pāri paliktu 758 Ls.Ko lasa citi?