Īsfilmas LOW PROFILE pirmizrāde klubā NABAKLAB

Viennozīmīgi LOW PROFILE ir noskaņu filma. Par sižetu vai tajā iekļauto domu noteiktu vēl varētu diskutēt, taču, manuprāt, lieliska doma bija filmā iekļaut Gata Zotova dzeju, kas tiešām baudāma. Jebkurā gadījumā ir prieks par līdzcilvēkiem, kuri dara, rada un stāsta sava rajona, savas vides, pilsētas, valsts stāstu.

Vakar pēcpusdienā iegriezāmies klubā NABAKLAB, kur notika kino entuziastu veidotās īsfilmas LOW PROFILE (2012) pirmizrāde. Mazā kluba zāle bija pilna ar interesentiem. Filmas garums līdz 15 minūtēm. Tika noskatīta divreiz.

Režisors un scenārija autors Artis Dobrovoļskis pastāstīja par filmas tapšanas gaitu un atbildēja uz klātesošo jautājumiem. Izrādās materiāls filmai tika nofilmēts jau 2011.gada vēlā rudenī , un tad sekoja ilgais montāžas process. Par kopā salikšanas darbu stāstīja arī no Liepājas speciāli uz pasākumu atbraukušais Jānis Jankevics.

Sarkandaugavas attīstības biedrības vadītāja Alija Turlaja izteica gandarījumu, ka visa filmas darbība galvenokārt filmēta Sarkandaugavā, iemūžinot visiem sarkandaugaviešiem pazīstamas un svarīgas vietas, kā vecā Provodņika ēkas un Dauderu parks ar mākslīgo pilsdrupu torni.

Dotais projekts ir pilnīgi nekomerciāls, balstīts uz 14 brīvprātīgo darbu. Sižeta vadlīnija jauns puisis (atveido Jurģis Rāts) sajūt asas sāpes sirds rajonā, izsauc ātros no Duntes ielas un ārsts (lomā reāls medicīnas darbinieks Edgars Bodnieks) iesaka viņam atrauties no sēdēšanas pie datora un doties biežākās pastaigās pa savu rajonu. Galvenais varonis paklausa un šo pastaigu laikā paskatās uz to vidi, kurā dzīvo, ar citām acīm. Dzīves ritējuma un paaudžu maiņas motīvu iezīmē trešais tēls (atveido Juris Rāts – Jurģa tēvs).

Atbildot uz jautājumu, kāpēc tika izvēlēta šāda sižeta līnija, filmas autors Artis paskaidroja, ka pats izaudzis un mācījies Sarkandaugavā, 28.vidusskolā Gaujienas ielā, tāpēc tagad pastaigājoties pa dzimto rajonu, radās doma uzfilmēt kaut vai īsfilmu. Šī filma ir vairāk pārdomas rosinoša, taču nākamā, kura jau ir tapusi un dienas gaismu ieraudzīs vasaras beigās, būs komēdija par sadzīvi komunālajā dzīvoklī.

Viennozīmīgi LOW PROFILE ir noskaņu filma. Par sižetu vai tajā iekļauto domu noteiktu vēl varētu diskutēt, taču, manuprāt, lieliska doma bija filmā iekļaut Gata Zotova dzeju, kas tiešām baudāma. Arī AON mūzika labi papildina un paspilgtina emocionālo fonu. Jebkurā gadījumā ir prieks par līdzcilvēkiem, kuri dara, rada un stāsta sava rajona, savas vides, pilsētas, valsts stāstu.

Dalies:
Novērtē: 5 (3)

komentāriKo lasa citi?