Lielā talka 2013 Sarkandaugavā

Kopumā pēc talkas palika gandarījuma sajūta, kad skatienu pārlaida padarītajam, kā arī papētīja nākotnes projektu plānus, kas paredz Sarkandaugavas attīstību un vides sakārtošanu, kurā rajona iedzīvotājs un viņa prasības pret tīru, fiziskai un garīgai veselībai labvēlīgu, modernu un reizē vēsturiskā mantojuma bagātu vidi ir prioritāte.

Neskatoties uz to, ka šodien jau no paša rīta nemitīgi līņāja, talcinieki Sarkandaugavā pulcējās norunātajās vietās, lai uzsāktu rajona sakopšanas darbus. Vislielākā rosība bija Sarkandaugavas upītes krastā, kur bija uzslieta arī uzņēmuma „Aldaris” telts un uzņēmuma darbinieki aktīvi iesaistījās veco lapu grābšanā, krūmu izciršanā un dažādu sadzīves atkritumu un gružu savākšanā. Tika sarūpēti lietusmēteļi, cimdi, ūdens un čipsi.

Te čakli rosījās arī vairāki Sarkandaugavas iedzīvotāji, kurus Sarkandaugavas Attīstības biedrība ar visapkārt pa rajonu izkārtajiem plakātiem šonedēļ  bija aicinājusi sakopt savu rajonu. Kopumā šeit strādāja ap 70 talcinieku.

Alekša skvērā notika ne mazāka rosība. Tāpat kā Sarkandaugavas upītes krastā, tā arī šeit tika uzstādīts informatīvais stends ar pastaigu maršrutu, informāciju par vēsturiskajām celtnēm un citām rajona ievērojamākajām vietām.

Ainavu arhitektes Ilzes Rukšānes vadībā Sarkandaugavas upītes krastā blakus ierīkotajam stendam un soliņiem tapa eksperimentāls dārzs, kurā tiks iesēti kvieši, lupīnas un saulespuķes, lai izmantotu augus kā augsnes, ūdens, gruntsūdens un nogulu piesārņojuma likvidatorus. Tas ir viens būtisks solis Sarkandaugavas upītes un tās krastu attīrīšanai no piesārņojuma, ko rada industriālie un naftas produktu uzglabātājuzņēmumi šajā rajonā.

Trešā vieta, kur noritēja vides sakopšana, bija Aldara parks blakus Dauderu muižai – muzejam. Te talkoja Reformu partijas pārstāvji ar Rīgas mēra amata kandidāti Ingu Antāni priekšgalā. Savukārt cita politiskā partija – Vienotība – izcēlās ar oriģinalitāti, ierodoties pie talciniekiem un pasniedzot ierāmētu pateicības rakstu, ko bija parakstījuši Sarmīte Ēlerte un Solvita Āboltiņa.

Kopumā pēc talkas palika gandarījuma sajūta, kad skatienu pārlaida padarītajam, kā arī papētīja nākotnes projektu plānus, kas paredz Sarkandaugavas attīstību un vides sakārtošanu, kurā rajona iedzīvotājs un viņa prasības pret tīru, fiziskai un garīgai veselībai labvēlīgu, modernu un reizē vēsturiskā mantojuma bagātu vidi  ir prioritāte.

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāriKo lasa citi?