Plānotāju 2024.gadam TOPs

Atzīšos, tradicionālo iinuu plānotāju TOP-u šogad veidot kļuvis vēl grūtāk subjektīvu faktoru dēļ - pirmais no tiem, vienā no plānotājiem esmu kā iedvesmas citāta autore, turklāt savas dzimšanas dienas mēnesī (ļoti tuvu ādai), otrais, pati nu jau gadu lietoju elektronisko pierakstu grāmatiņu Remarkable, kas ļoti labi aizstāj plānotāja pierakstu lapu funkcijas. Taču atgriezīsimies pie galvenā, neba mana izvēle var ietekmēt plānotāju gaitas Latvijā un šogad atkal tapuši skaisti, radoši, spilgti un mazāk spilgti plānotāji nākamajam 2024.gadam.

Tātad ķersimies pie lietas. Vēlreiz atgādināšu, ka plānotāju secībai šajā TOP-ā  nav nekādas nozīmes. Mans mērķis apkopot pēc iespējas visus Latvijā iznākušos vai lokalizētos un iegādei pieejamos plānotājus.

1. Oh My Days plānotājs

Šī plānotāja turpmāko izdošanu uzņēmusies Joanna Kristīne Golubeva, kura mani šī gada maijā uzaicināja par vienu no citātu autorēm. Un tā kā runāt un rakstīt man patīk (kā saka, vienmēr ir ko teikt) es labprāt arī piekritu. Plānotāja autores ideja, citēšu: " Lieliskas un gudras sievietes no dažādām Latvijas malām varētu uzrakstīt kādu iedvesmas tekstu citiem cilvēkiem. [..] Teksts ar Tavu vārdu, uzvārdu, nodarbošanos, IG vai mājas lapu parādīsies arī plānotājā, kā arī būs atzīmēts punkts Latvijas kartē no kurienes esi."

Joanna ir Oh My Days īpašniece, profesionāla mācību trenere, kartiņu "Tarakāni" u.c. radītāja. Starp citu 28.novembrī mums ar viņu Instagram-ā plānota tiešsaistes saruna (pačukstēšu, Instā LIVE darīšu pirmo reizi).

Tā ir tapis plānotājs A5 lieluma cietajos soft touch vākos, 3 krāsu vāki - pusnakts plūme, austrumnieciskā aprikoze, eliganti melnais. Teiksim tā, dāmu kopdarba radīts (citāti, fotogrāfijas), kuru veiksmīgi kūrēja Joanna. 

Diezgan plāns un viegls (esmu personīgi šo novērtējusi), mēneša un nedēļas atvērums, rūtiņas un līnijas dizainā, unikāls ar 12 fotogrāfijām katram mēnesim un 12 oriģināliem citātiem no jaudīgām dāmām Latvijā, piepildīts ar noderīgu informāciju visa gada garumā- vārda dienas, automašīnas riepu nomaiņas datumi (šis man reāli patīk - mūsdienu dāmas ir pie stūres), skolēnu brīvdienas, pilnmēneši, svētku dienas, brīvdienas un pārceltās darba dienas.

@ohmydaysplanotajs, cena 30 EUR

2. ZIB* plānotājs

Mans favorīts pēdējos divus gadus (2022, 2023) tā krāsainības dēļ. Nekad iepriekš neesmu sapratusi, kāpēc latvieši vairās krāsu (es te domāju spilgtas piesātinātas krāsas un krāsu kombinācijas)? Tad nu tas viennozīmīgi bija mans glābiņš, protests vai vienalga kā jūs to nosauksiet kopā ar šīm dāmām. Un šis gads nav izņēmums:

Divu veidu - košie ziedi un tumši violets, gumijas aizdare, košs dizains, kabatiņa uz pēdējā vāka (šīs pēdējās trīs lietas ir ļoti foršas lietas). Kā lietotāja varu apgalvot, ka labs papildinājums ir krāsojie zīmējumi. Eh, kā palīdz garlaicīgās sapulcēs :)

@ZIBstore , plānotāja cena 25 EUR

3. Manilla plānotājs

Vēl viens no maniem favorītiem, bet diezgan pasen. Manuprāt (atkal tīri subjektīvi), Manillas odziņa vienmēr bijusi kaligrāfija un tās vieglums visa veida papīra produktos, ieskaitot plānotāju. Agrāk tas bija puķaināks (tur dzīvoja mežs, tropi, putni un dažādi eksotiski zvēri), šogad, teiksim tā, ļoti eko stilā. Nezinu, tāds kā nogurums no plānotāju veidošanas?

Četru dizainu vāki - flow, bloom, serenity, grow. Gumijas aizdare, 2 grāmatzīmes, jauki noapaļotie vāka stūri.

@Manillalv - cena 24.50 EUR

4. Dream Light Plānotājs

Patīk zīmola misija: "Katrs mūsu produkts ir ražots Latvijā. Mūsu mērķis ir iedvesmot sievietes piepildīt savus sapņus un mierpilni plānot ikdienu, izvairoties no stresa un pārslodzes." Mierpilni - tas laikam būtu īstais vārds, kas raksturotu arī šī plānotāja vizālo tēlo. 

Četru dizainu plānotāji - pūderrozā "Pateicībā par katru dienu", bordo "Priecāties par katru dienu", krēmkrāsa "Priecāties par katru dienu" un eleganti melns ar metāla stūrīšiem zelta krāsā. Apbrīnojami laba cena, nemainīga kopš 2020.gada. Par to, cepuri nost, ņemot vērā mūsu sadzīves vispārējo sadārdzināšanos.

@dreamlightplanner , plānotāja cena 17 EUR

5. Cloudberry plānotājs

Izskatās aizgājuši dārgajā segmentā un mērķē arī uz pircēju ārpus Latvijas, kas nemaz nav tik slikti. Masīvi, pufīgos mākslīgās ādas vākos piecās krāsās, angļu valodā. Plānotājs - aksesuārs.

@cloudberrypapery , plānotāja cena 89 EUR

6. My Time Manager plānotājs

Patīk vērot, kā lietas aug un attīstās, un šis plānotājs ir ieturējis savu stilu un attīstījies par interesantu konceptu, par ko man liels prieks. Divi diskrēti toņi - melns un bēšs, cietie vāki, iekļauti 12 sieviešu arhetipi (tas interesanti), daudz vietas pašrefleksijai un ... laikam sev. Ļoti sievišķīgi, kāpēc ne ;)

@mytimemanager, plānotāja cena 23 EUR

7. ISSP plānotājs

Tagad novembra nogalē pārskatot Latvijā radītu plānotāju piedāvājumu, konstatēju, ka vairāki izdevēji šogad neplāno neko izdot, tas mazliet bēdīgi, jo katram interesentam plānotājam ir vieta zem saules un katram savs klients, neskatoties uz ikdienā daudz dažādiem digitālajiem plānotājiem. Tas ir tā kā ar pasta apsveikumu kartiņām, kuru sūtīšanas tradīcija ir samazinājusies līdz minimumam, bet joprojām kāds to dara, dāvājot taustāmu mīļumu.

Manuprāt, ar ISSP plānotāju ir līdzīgi, tas ir rituāls, tā ir tradīcija, gadu no gada, nemainīgi, kā saka, tajā pašā vietā un laikā. Ne velti šī gada plānotāja nosaukums "Rituāls". "Rituāls - pareizs vai pārbaudīts izpildījums, paraža, universāls likums vai kārtība, kas regulē kosmisko un pasaulīgo notikumu struktūru."

Kā allaž papildināts ar fotogrāfijām (34 gab.), dizaina autors: Artis Briedis, rabit!!, angļu valodā, ļoti viegls, plāns, parocīgs, nekā lieka. Vieta pierakstiem un fotogrāfijām. Mini fotogrāfiju galerija.

@issp.lv, plānotāja cena 24 EUR

8. GIUT Breidi plānotājs

Jaunpienācējs iinuu TOP-ā, kaut arī manā redzes lokā nonāca jau pagājušā gada nogalē. Vienīgais plānotājs latgaliešu valodā. Ļoti labs dizains (lepnums pa visu seju par novadu, no kura nāku), ieturēti melnbaltie toņi, lappuses ar latgaliešu dzeju, monohromās fotogrāfijas, kurās tverta sajūta, mirklis, Latgales patiesums.

Divu veidu - "Kuojis gaisā" (Kājas gaisā) un "Tycu" (Ticu). Cietie vāki ar scratch free pārklājumu un zelta folijspiede uz vāka, daudzu pelēko toņu iekšlapas, kopā 208 lpp, 2 grāmatzīmes. Idejas autore - Līga Springa, grafiskais dizains - Liāna Merņaka-Ņikitina, fotogrāfe - Amanda Anusāne, tekstu redaktore - Muora Mortuzāne-Muravska  i Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv

@giut.breidi , plānotāja cena 25.90 EUR

9. Dienradis

Arī jaunpienācējs, plānotāja izdevējs Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Plānotājā iekļautas Dziesmu un deju svētki latviešu tautastērpu skates “Mēnesnīcā” fotogrāfijas, kā arī pievienoti tērpu apraksti. Plānotājs dos iespēju atgriezties aizvadīto Dziesmu un deju svētku noskaņās visa 2024.gada garumā. Tiešām izskatās ne tikai skaisti noformēts, bet pilnīgi kā grāmata ar bagātīgu informatīvo materiālu.

Izpārdots pilnībā, pēc ierakstiem Facebook ziņu joslā spriežot, divu nedēļu laikā, iepriekšpārdošanas cena bija simboliska tikai 7 EUR. Ehh, žēl, ka nav papildus tirāžas.

10. RUUNA plānotājs

Tā kā esmu izlaidusi vienu gadu ar plānotaju TOP-u (pagājušajā gadā noslinkoju), šogad būs diezgan daudz jaunpienācēju. Un tas ir labi. Lūk, vēl viens jaunpienācējs - plānotājs pīlādžu krāsā (tik latviski un reizē piesātināti), pirmo, kuru pamanīju. Īstenībā šim plānotājam ir četras vāku krāsas - BLACK, OLIVE, ROWAN un PINE. 

Citu odziņu neatradu, kā tikai - ieradumu trenētāju, kad Tu cītīgi atzīmē, uzskaiti darbības, kuras esi apņēmies vai apņēmusies veikt. Izskatās, ka plānotājs tēmēts abiem dzimumiem - gan kungiem, gan dāmām.

@ruunadesign, plānotāja cena 27,45 EUR

11. Mans plānotājs

Tik vienkārši un bez nekāda pompozuma: Sapņo. Plāno. Dari. Divu veidu - minimalistiks un klasisks. Mākslīgās krokodilādas plānotāju vāki (6 krāsas) ar 6 mazām kabatiņām, kurās var glabāt dažāda veida kartiņas un citus sīkumus, kā arī ar 2 lielajām kabatiņām lielāku papīrlietu uzglabāšanai. Turētāju pildspalvai un magnēta aizvēršanas mehānisms. Riņķu mehānisma plānotāju vāki ir veidoti, lai kalpotu gadiem ilgi, un jūs manītu tikai iekšlapas.

@mansplanotajs, plānotāja cena 27 EUR

12. Plānotājs ģimenei

Esmu pamanījusi, ka šogad vairākas dāmas uz savu roku un galvu, ir izdevušas savus plānotājus, daloties ar vienkāršām lietām, kas noderīgas visa gada garumā (atradu Elīnas Andersones plānotāju, Lienes Strodes "Priekpilnais plānotājs" un vēl iespējams kāds). Kā, piemēram, Iveta Simsone izdevusi plānotāju, kura lappusēs atradīsiet daudz garšīgu recepšu no pašas mājas virtuves ar papildinošām fotogrāfijām, astrologa / tarologa ieteikumiem, sveču krāsu nozīmēm, pašu radītus mākslas darbus autores vecākās meitas izpildījumā u.tml. 

Ļoti ģimenisks un saturiski raibs. Plānotājs auduma vākos (2 veidu - melns un zeltīts), pabiezs, daudz vietas iedvesmas piezīmēm.

@sims2u, plānotāja cena 32 EUR

13. Plānotājs sirdī radošām būtnēm

Šis man reāli uzrunāja, laikam būšu sirdī gana radoša :)) Pirmkārt, protams, ar savu krāsu dzīvīgumu. Otrkārt, uzrunājošs koncepta pieteikums: "Iedvesmas un radošu izaicinājumu pilnas 366 skaistas un krāsainas dzīves dienas visu vecumu un profesiju pārstāvēm. [..] Neatkarīgi no tā, vai esi advokāte, mūzikas skolotāja, projektu vadītāja vai fotogrāfe, šis plānotājs ir tieši Tev, lai katra diena būtu piepildīta ar daudzkrāsainu prieku un radošu dzīvi."

Izveidotājas divas radošas dāmas - māksliniece Amalija Andersone un autore, dizainere Anna Kande. Pspildus bonuss: katru ilustrāciju var izgriezt, ierāmēt un izvietot kā skaistu gleznu pie sienas savā viesistabā, guļamistabā, birojā vai darbnīcā, lai iedvesma un krāsas priecē katru dienu. Plānotājs - mazo glezniņu galerija.

@annakande, plānotāja cena 24.99 EUR

Papildināts 23.12.2023.

14. Priekpilns plānotājs

Plānotāja veidotājas divas dāmas - Maira un Liene. Kā viņas pašas formulējušas mērķauditoriju: "Radīts veiksmīgām sievietēm, mammām." Divas vāku krāsas: "Zaļais miers" un "Bēšā odziņa". Krāsainas iekšlapas un attēli. Laika atzīmes, vārda dienas, mēness fāzes. Divas grāmatzīmes. Vieta mērķiem un darāmajiem darbiem. Tukšas lapas pierakstiem. Aizmugurē aploksne. Dāvanā: uzlīmes ar citātiem.

@priekpilnaspapirlietas, plānotāja cena: 25 EUR

15. Prieka pilns gads

Nosaukums gaužām līdzīgs ar iepriekšējo. Plānotājs radīts (citēju) "mīlestībā pret vienkāršību un melni balto". Visaskētiskākais plānotājs, kādu man nācies redzēt. Divi vāku dizaini, protams, melnbalti. Cietais sējums, 2 melnas šķirlentes, vieta piezīmēm, vienkārši un plaši nedēļu atverumi, mēneša atvērumos zīmētas ilustracijas.

@darzinsmazs, plānotāja cena: 12 EUR

IINUU plānotāju TOPs tiek veidots jau kopš 2015.gada un paliek arvien krāsaināks, pateicoties radošajiem plānotāju veidotājiem tepat Latvijā. Būšu pateicīga par atgriezenisko saiti komentāru sadaļā tepat zem raksta: Vai šāds plānotāju pārskats Tev ir noderīgs? Kā, pēc Tavām domām, to labāk veidot (kas šobrīd lieks vai kādas informācijas pietrūkst)? Vai ir vēl kāds Latvijā radīts plānotājs, kuru neesmu šeit pieminējusi?

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

Talivalds

15. patika vislabākKo lasa citi?