Pastaigu dabas takas Pierīgā

Šogad, kā nekad iepriekš, esam izmantojuši iespēju apceļot Latviju, izejot vairākas īsākas un garākas dabas takas. Tāpēc labprāt padalīšos ar informāciju, ko labu apskatīt un pie reizes izkustēties nedēļas nogalēs.

Ķemeru tīreļa laipa

(attēli 1. - 16.)

Ja nav vēlme doties pārāk tālu no Rīgas, tad tepat Ķemeru nacionālajā parkā ir no koka dēļu apļveida dabas taka. Turklāt viens ir mazais aplis – 1,4 km garš, otrs lielais aplis – 3,4 km garš. Ejot lielo apli, var uzkāpt nelielā, bet lielisku skatu uz apkārtni paverošā skatu tornī. Pie taku ieejas ir uzkodu treilerītis un koka galdiņi. Ja brauc ar mašīnu, jārēķinās ar 1 EUR autostāvvietas maksu.

Ik pa brīdim uz laipas var pamanīt kādu saulē sildošos ķirzaciņu, bet siltajos un tumši brūnajos purva akačos iemērkt pēdās. Gar taku izvietoti vairāki piestāšanas laukumiņi ar koka soliem, kur var uzkavēties un līdzīgi ķirzacēniem pagozēties saulē ilgāk.

Cenas tīreļa laipa

(attēli 17. - 35.)

Ilgākai pastaigai var doties uz Cenas augstā purva koka pastaigu laipu, kuras garums ir 6 km. Šī taka ir ievērojama ar plašu informāciju un apskates materiāliem par kūdras ieguves vēsturi un tehnoloģijām Latvijā. Atbraucot pie takas, auto novietošanas iespēja nav skaidra, jāliek turpat ceļa malā.

Taka sākas ar samērā šauru laipu, kur divvirzienu kustība ir apgrūtināta – vienmēr kādam no pretimnācējiem vai nu jānokāpj no laipas vai jāpaliek ļoti maziņam. Sākumā ir arī pirmais skatu tornis, no kura apskatāmi plaši kūdras ieguves lauki. Tālāk taka met cilpu, un tai apmēram ap vidu ir otrs skatu tornis. Visskaistākā vieta ir Skaista ezers tīreļa viducī ar koka dēļu klājumu krastā, kur var ilgāk uzkavēties, pameditēt, pabaudīt dabu.

Slokas ezera dabas taka

(attēli 36. - 46.)

Takas garums 3,1 km. Sākas ar dēļu laipu, kas ved pāri purvainam apvidum. Pat sausā un saulainā laikā laipas abās pusēs ūdens. Pārējās divas trešdaļas ir zemes taka, kas ved cauri divi tipu mežam. Lietus periodos, pavasarī un rudenī ieteiktu braukt gumijas zābaciņos, jo pusceļā var sastapties ar pamatīgu zampu. Tagad vasaras periodā var tikai palievērēt starp sausākām un mitrākām vietiņām arī drēbes apavos.

Taka karstā laikā liek pamatīgi iesvīst nevis garuma dēļ, kas samerā viegli izejams, bet gan nelīdzenumu, pamatīgu virszemē esošu koka sakņu pinumu dēļ. Vasarai neiztrūkstoša parādība – odu un mazo mušiņu pūļi. Cilvēkiem, kuri nav komforta mīļi, noteikti šī taka varētu patik, bet ne man, ne man.

Dalies:
Novērtē: 2 (1)
Skatīts: 1458

komentāriKo lasa citi?