Igaunijas apceļošana: Häädemeeste - Kilingi-Nõmme – Tõrva - Valga

Atceļā uz Latviju nolēmām izlaist loku pa Igaunijas D pierobežu, respektīvi, pa šoseju no Häädemeeste līdz Valgai, piestājot pa ceļam esošajās apdzīvotajās vietās un brūnajām zīmēm norādītajos apskates objektos. Pie apdzīvotas vietas Helme apskatījām Teitoņu ordeņa pilsdrupas. Atklājums bija Barklaja de Tolli mauzolejs.

Atceļā uz Latviju nolēmām izlaist loku pa Igaunijas D pierobežu, respektīvi, pa šoseju no Häädemeeste līdz Valgai, piestājot pa ceļam esošajās apdzīvotajās vietās un brūnajām zīmēm norādītajos apskates objektos.

Apskatījām 18.gs. pasta staciju (tiesa, tikai no ārpuses); tad, sekojot norādēm, kādā mežmalā uzgājām 1918-1920 cīnītāju atdusas vietu; vēlāk ieturējām pusdienas Kilingi-Nõmme un aplūkojām tautu dēla un meitas koka skulptūras pie kultūras nama; izlocījām kājas kāpienā Rutu kalnā (145m augsts, salīdzinājumam - Munameģis 206m); pabijām Alā un pamanījām baznīcu ar Rīgas torņiem raksturīgo zelta gaili.

Pie apdzīvotas vietas Helme apskatījām Teitoņu ordeņa (jeb vācu ordenis ir katoļu reliģiskais bruņinieku ordenis, kas dibināts 12. gadsimtā Palestīnā. Pazīšanās zīme melns krusts uz balta fona.) 14.gs. pilsdrupas. Pilskalns tiešām paliels, izložņājams un izstaigājams. Palikušās drupas liek nojaust par patiesi vērienīgu būvi. Pilskalna piekājē tek strauts, kura atrašanās pat datēta pirms Kristus. Pieļauju, ka mūsdienās ūdens vairs nav tās labākās kvalitātes, taču nogaršoju, patīkami vēss, nekādu sliktu blakusparādību nebija.

Atklājums bija Barklaja de Tolli (Barclay de Tolly,1761-1818, kņazs, Krievijas impērijas karavadonis, kara ministrs, apvienots Prūsijas-Krievijas karaspēku virspavēlnieks) mauzolejs, netālu no Tõrva pilsētas. Šeit viņš apbedīts kopā ar sievu. Tā esot bijusi viņa griba, lai atdusētos vietā, no kurienes nācis, kur piedzimis. Kā pastāstīja gide, viņa ķermenis pēc nāves bija labi iebalzamēts, ka bija apskatāms līdz pat pagājušā gadsimta 60.gadiem, vēlāk tomēr izlēmuši zārku aiznaglot. Blakus mauzolejam ir arī viņa dēla ar sievu atdusas vieta.

Brauciena pieturas vietas attēlu galerijā:

Dalies:
Novērtē: 5 (3)

komentāri

zogi

Igaunija taču ir skaita valsts vaine? Bez šaubām mana favorītvalsts 1000k rādiusā :)Ko lasa citi?