Internacionālā virtuve Kalnciema kvartālā

No solītiem gardumiem bija atrodami Sardīnijas kulinārijas noslēpumi, nu kura gan cita, ja ne Roberto izpildījumā un servējumā. Bija arī rieksti – to vai no pašas Indijas, nemācēšu teikt gan.

Kalnciema ielas kvartāls šoreiz sarūpējis pārsteigumu gardēžiem. Tā vismaz vēstīja plakāts gan uz Kalnciema un Melnsila ielu stūra, gan atrodamais plakāts vairākās interneta vietnēs, to skaitā svetkudarbnica.lv, kas dvēselēm ar gastronomisku piesitienu diez vai tā vienkārši var palikt nepamanīts.

Jāteic, savu lomu apmeklēt pasākumu ar intriģējošu nosaukumu – Internacionālā virtuve, nospēlēja siltā un saulainā pavasara diena. Ierodoties norādītājā vietā, secinājām, ka pieticīgo izmēru stāvvieta Kalnciema nama apmeklētājiem bija stāvgrūdām pilna. Kas to būtu domājis?! :) Izskatās līdzīgu motīvu vadīti bija ieradušies daudzi.

Pārlaižot vispārēji vērtējošo skatu apkārt notiekošajam, diži daudz vietiņas ar svešzemju gardumiem nemanījās gan. Kā jau kārtīgā latviešu gadatirgū lielāko vairākumu piedāvāja vietējie. Tā teikt – savējie. Nobaudāms bija gan vietējais skābēts gurķītis, gan ābolītis, gan zivtiņa un gaļiņa. Desertam – mājas vīns no Aiviekstes un cukurā ievārīti mandeļrieksti.

Vai nu par vēlu bijām nākuši vai kā, bet no solītiem gardumiem bija atrodami tikai Sardīnijas kulinārijas noslēpumi, nu kura gan cita, ja ne Roberto izpildījumā un servējumā. Bija arī rieksti – to vai no pašas Indijas, nemācēšu teikt gan.

Kad izsalkums bija remdēts, varēja pievērsties vietējo amatnieku un meistaru darinājumiem. Turpinot labākās tradīcijas, arī šoreiz amatnieku tirdziņā bija atrodamas (un nopērkamas) pārsvarā rotas un vilnas izstrādājumi, dekupāžas un filca darinājumi, kā arī priekšmeti, par kuru praktisku lietojumu atliek vien savilkt gudru pieres grimasi un piekrītoši māt ar galvu... :)

 

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

iinuu

Mja, kūpinātam samam ar mājas ābolu sauso vīnu nebija ne vainas! (good)

Jūlija

Sālīts gurķītis arī bija internacionālās virtuves pārstāvis (pasta)Ko lasa citi?